„Akacjowa 38” – Odcinek 14: Manuela zostaje opiekunką Carloty

W 14. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Germán zatrudnia Manuelę do opieki nad córką. Emisja 26 stycznia 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Gérman i Cayetana szukają nowej służącej, która zajmie się także ich córką. Tym razem Germán nie daje żonie wolnej ręki. Chce mieć ostatnie zdanie. Manuela wraca do kamienicy przy Akacjowej 38, ale traci pracę. Doña Paciencia pozwala jej zatrzymać się na dwa dni, by mogła rozejrzeć się za nowym zajęciem. Manuela odkrywa, że jej matka zniszczyła liścik, który zostawiła przy córce i dlatego nie mogła odebrać jej z klasztoru. Celia i Cayetana wracają na plac z zamiarem zatrudnienia nowych służących. Celia wybiera Herminię, biedaczkę, którą poznała kilka dni wcześniej pod kościołem. Spotyka Blasę i wręcza jej pieniądze w dowód wdzięczności za oddaną służbę. Manuela staje w szeregu z innymi kobietami szukającymi pracy, co nie umyka uwadze Cayetany.

Germán cieszy się z powrotu Manueli. Proponuje jej posadę opiekunki Carloty bez konsultacji z żoną. Rosina narzeka na kończące się pieniądze. Rozważa sprzedaż maszyny do pisania, którą Leonor otrzymała w prezencie od ojca. Justo wraca do domu. Dowiaduje się od służącej, że jego ciężarna żona i teściowa zniknęły po napadzie.

Cayetana musi zaakceptować decyzję męża o zatrudnieniu Manueli, lecz postanawia uprzykrzyć życie służącej. Już pierwszego dnia wysyła ją po wodę za miasto. Leonor wręcza Pablowi swoje pierwsze opowiadanie napisane na maszynie. Celia odkrywa, że mąż znów wybiera się do wdowy Losady, choć się do tego nie przyznaje.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.