“Sé quién eres” na celowniku nabywców telewizyjnych

Hiszpański serial sensacyjny pt. “Sé quién eres” wzbudził zainteresowanie telewizji z wielu zakątków świata, w tym także z Polski.

Światowy rynek telewizyjny nigdy przedtem nie był tak obszerny. Mnożące się tytuły seriali mobilizują nie tylko wytwórnie do podnoszenia poprzeczki w kwestii jakości oferowanych produkcji, ale także organizatorów targów do głośnego wywoływania najbardziej obiecujących tytułów. Jednym z nich okazał się hiszpański serial “Sé quién eres”, wyprodukowany przez Filmax dla Mediaset España (“El Príncipe – Dzielnica zła”), wybrany jako jeden z dwunastu propozycji zeszłorocznej edycji MIPDrama Screenings i chętnie nabywany przez międzynarodowe telewizje podczas styczniowych targów Natpe w Miami.

Pau Freixas (“Bohaterowie”, “Fuga”) napisał 10-odcinkowy serial o Juanie Elíasie, wziętym adwokacie specjalizującym się w prawie karnym i uznanym wykładowcy uniwersyteckim, który traci pamięć wskutek wypadku samochodowego. Policja znajduje w jego rozbitym pojeździe ślady krwi oraz telefon komórkowy jego 22-letniej siostrzenicy, uznanej kilka dni wcześniej za zaginioną. Ojciec dziewczyny, Ramón, rektor uniwersytetu, jest przekonany, że Elías zabił jego córkę i postanawia tego dowieść. W rolach głównych Francesc Garrido (“Dziwny lokator”), Blanca Portillo (zdobwczyni Złotej Palmy za “Volver”), Aida Folch (“Artysta i modelka”) oraz Carles Francino (“Tylko ciebie chcę”), Eva Santolaria (“Bohaterowie”), Nancho Novo (“Kochankowie z Kręgu Polarnego”) i Martiño Rivas (serial “Internat”).

Premierowy odcinek w Hiszpanii przyjąciągnał przed telewizory 3,18 miliona widzów, gwarantując mu pozycję lidera oglądalności. Wkrótce emisja serialu rozpocznie brytyjska telewizja BBC. Prawa licencyjne nabyły również m.in. telewizje z Niemiec, Francji, Turcji, Izraela, Meksyku i Polski – emisja niebawem na kanale Ale kino+.

[tabs tab1=”Sé quién eres – Zwiastun (hiszp.)”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Czy wiadomo już jaka jest dokładna data premiery na Ale Kino+ tego serialu? Bo bardzo mnie zaciekawił lubię taki motyw “ktoś zabił, ale nie wiadomo kto do ostatniego odcinka”.

  2. Kurczak, Pulsaciones bardziej mi się podoba niż Se quien eres.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.