Roger Berruezo planuje wydać płytę

Roger Berruezo gra, śpiewa i tańczy. W przerwie od występów w „Pretty Woman” nagrał dwa single i nakręcił do nich teledyski.

Hiszpański aktor Roger Berruezo (Germán z serialu „Akacjowa 38”) od lat łączy ze sobą dwie pasje, do grania i do śpiewania. Role w musicalach zmotywowały go pracy nad techniką wokalną. W ubiegłym roku nagrał dwa single „Tornar a volar junts” i „Davant teu”. Oba w języku katalońskim, gdyż jak twierdzi jest jej za mało na hiszpańskim rynku. „Lokalna telewizja sprawiła, że liczba piosenkarzy katalońskich rośnie, jednak są to głównie młodzi artyści, którzy śpiewają bardzo podobnie lub nagrywają utworu o zbliżonym brzmieniu. Przydałoby się poeksperymentować z innymi stylami” – wyjawił w wywiadzie dla El Mon.

Niewykluczone, że w marcu, po zakończeniu sezonu w musicalu „Pretty Woman” – który po wielkim sukcesie w Barcelonie od miesięcy wystawiany jest z powodzeniem w Madrycie – zrealizuje marzenie o nagraniu pierwszej płyty. W 2023 roku podpisał kontakt z wytwórnią Fanàtik. W jakim stylu utrzymane będą piosenki z jego albumu? „Sam jeszcze nie wiem. Wciąż szukam mojego stylu i nie jest to łatwe. Czuję się swobodnie, gdy śpiewam w stylu crooner (jak Bing Crosby czy Frank Sinatra). Sprawia, że głos wybija się ponad resztę, wybrzmiewa czysto, bez dodatków czy poprawek” – wyjaśnia.

Poniżej prezentujemy teledyski do dwóch wspomnianych wcześniej utworów. „Tornar a volar junts” (tłum. wracać do wspólnego latania) powstał w Katalonii, nad zbiornikiem wodnym Pantà de Sau położonym na rzece Ter. Dla odmiany teledysk do „Davant teu” powstał w studio, a za reżyserię odpowiada sam Berruezo.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.