Ogród Książęcy w Aranjuez tłem dla fikcyjnego ślubu Leonor i Pabla

Bajeczny Ogród Książęcy w miasteczku Aranjuez stał się tłem dla romantycznych wydarzeń z serialu „Akacjowa 38”.

Leonor (Alba Brunet) i Pablo (Carlos Serrano-Clark) od początku musieli walczyć o swoją miłość. Ich największym przeciwnikiem okazały się konwenanse. Jako panna z wyższych sfer Leonor powinna wyjść za mąż za kawalera ze swojej klasy. Pomagier krawca nie zapewni jej ani jej rodzinie dostatniego życia, lecz jak nikt inny obdarzy ją szczerym uczuciem. U progru zaaranżowanego małżeństwa lub też układu z Claudiem, Leonor pragnie sprawić niespodziankę Pablowi i złożyć mu symboliczną przysięgę miłości. Przysięgę, która znaczyć będzie dla niej więcej niż sakramentalne „tak”. Pomagają jej w tym Juliana i Leandro, którzy dobrze wiedzą, czym jest niespełniona miłość.

Bajkowe plenery

Chociaż większość scen do serialu „Akacjowa 38” powstała wewnątrz ogromnych studiów produkcyjnych, ekipa sporadycznie wychodziła z kamerą w plener, wykorzystując bajeczne scenerie wąskich uliczek, wspaniałych ogrodów i wiejskich krajobrazów. Tak było w przypadku zdjęć do fikcyjnego ślubu Leonor i Pabla. Jezioro z altanką z kopułą i kolumnami, obok którego młoda para przysięga sobie miłość, znaleziono w Ogrodzie Książęcym w miasteczku Aranjuez, położonym na południu od Madrytu. To miejsce zachwyca o każdej porze roku, jednak najlepiej odwiedzić je wiosną i latem, gdy korony drzew obfitują w liście a kwiaty otwierają się ku słońcu.

Historia Ogrodu sięga czasów Karola IV. Jeszcze zanim włożył koronę, młody Karol polecił zbudowanie ogrodu sąsiadującego z Pałacem Królewskim w Aranjuez. Liczy ponad 150 hektarów. Położony jest wzdłuż Tagu, najdłuższej rzeki na Półwyspie Iberyjskim. Bramę do ogrodu w stylu neoklasycznym zaprojektował słynny architekt Juan de Villanueva. W środku znajdziemy szereg alejek, prowadzących do fontann i rzeźb, otoczonych bukami, akacjami, cyprysami, himalajskimi cedrami czy sekwojami.

fot. Archiwum
fot. Archiwum


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.