Noc srebrnych Fotogramów

Niektórzy z nich nie ochłonęli jeszcze po rozdaniu nagród Goya, a już zaproszono ich na kolejny spacer po czerwonym dywanie

Niektórzy z nich nie ochłonęli jeszcze po rozdaniu nagród Goya, a już zaproszono ich na kolejny spacer po czerwonym dywanie i wręczono kolejne statuetki. W poniedziałek odbyła się gala wydawana przez jednej z najbardziej poczytnych magazynów filmowych w Hiszpanii Fotogramas. Nagrodzeni zostali ludzie kina, telewizji i teatru.

64. gala rozdania nagród Fotogramas de Plata odbyła się w sali Joy Eslava, dawnym teatrze, przekształconym w ekskluzywną dyskotekę w centrum Madrytu. Poprowadziła ją prezenterka telewizyjna Anabel Alonso.

I tak, zdaniem krytyków, na tytuł najlepszego filmu zasłużył obraz Fernanda Franca “La herida”. Innego zdania byli jednak czytelnicy, którzy postawili na dobry humor, którego nie zabrakło w filmie Álexa de la Iglesia “Las brujas de Zugarramurdi”. Najlepszym filmem zagranicznym wybrano francuską produkcję “Życie Adeli”, a krótkometrażowym “La colla” Enrica Ribesa i Oriola Martíneza.

Nagroda dla najlepszej aktorki filmowej powędrowała do Inmy Cuesta, którą doceniono za rolę w komedii “3 bodas de más”. W tej samej kategorii nominowane były także Marian Álvarez za “La herida” oraz Aura Garrido za “Stockholm”. Jeśli za mężczyzn chodzi, szczęśliwym posiadaczem srebrnej Fotogramy dla najlepszego aktorka filmowego został Javier Cámara za rolę nauczyciela w filmie Davida Trueby “Vivir es fácil con los ojos cerrados”. Tym samym uprzedzi Quima Gutierreza (“La gran familia española”) i Mario Casasa (“Las brujas de Zugarramurdi”). Ale ten ostatni nie opuścił gali z pustymi rękami, albowiem okazał się najczęściej wyszukiwanym aktorem w Internecie.

Jeśli zaś o telewizję chodzi, szczęście uśmiechnęło się do pięknej Adriany Ugarte, którą wyróżniono za rolę w serialu “El tiempo entre costuras”, która nie tylko przyniosła jej sławę najbardziej pożądanej aktorki w Hiszpanii, ale także uznanie za nienaganną kreację szwaczki z Madrytu. Konkurencja nie była łatwa. O nagrodę dla najlepszej aktorki serialowej ubiegały się także Michelle Jenner za niebywałą rolę Królowej Kastylii i Leonu w serialu “Isabel” oraz María Castro za “Vive cantando”. Najlepszym aktorem serialowym wybrano Raúla Arévalo za rolę komediową w “Con el culo al aire”. W tej samej kategorii nominację otrzymali Paco León za “Aídę” i Rodolfo Sancho za “Isabel”.

Zdaniem krytyków Fotogramas w minionym sezonie na scenie teatralnej najlepiej poradzili sobie Macarena García, nagrodzona za rolę w sztuce “La llamada” – wygrała z Conchą Velasco (“Hécuba”) i Maribel Verdú (“Los hijos de Kennedy”) – oraz Asier Etxeandia za “El intérprete” – nominowany razem z Juanem Echanove (“Conversaciones con mamá”) i Luisem Merlo (“El crédito”). Nagrodę specjalną za całokształt otrzymał aktor Juan Diego (kojarzony m.in. z filmów “Granice bólu”, “17 godzin” i “Siódmy dzień”).

[tabs tab1=”Zwycięzcy” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.