Nie żyje Gustavo Rojo

W wieku 93 lat zmarł urugwajski aktor Gustavo Rojo. Jego filmografia opiewa na ponad 80 tytułów filmowych oraz 40 telewizyjnych.

Meksyk pożegnał wielkiego aktora filmowego i producenta. Gustavo Rojo zmarł 22 kwietnia w wieku 93 lat. Przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca. Aktora pożegnała rodzina oraz najbliżsi podczas skromnej, zamkniętej dla mediów, ceremonii w Santa Fe, dzielnicy miasta Meksyk.

Gustavo Rojo urodził się 5 września 1923 roku na niemieckim statku przemierzającym Ocean Atlantycki. Jego matka, hiszpańska pisarka Mercedes Pinto, wyemigrowała do Urugwaju z politycznych pobudek. Już jako dziecko wystąpił na deskach teatru w sztuce napisanej przez jego matkę. Na wielkim ekranie zadebiutował w roku 1938 w kubańskim filmie “Ahora somos felices” u boku starszej siostry Pituki. W latach 40. przeprowadził się razem z rodziną do Meksyku, gdzie jego kariera filmowa nabrała rozpędu. Wystąpił m.in. w hollywoodzkim filmie “Tarzan i syreny” (1948), czarnej komedii Buñuela “Lekkoduch” (1949), kilku ekranizacjach filmowych powieści Karola Maya “Winnetou i Old Shatterhand” (1964), “Przez dziki Kurdystan” (1965) czy “Skarb Azteków” (1965). W wywiadzie dla El Universal przyznał się, że utrzymywał przelotny romans z Brigite Bardot. W latach 70. zaczął coraz częściej występować w telenowelach. Polscy widzowie mogą kojarzyć go chociażby z “Maríi Mercedes” (1996), “Esmeraldy” (1997) czy “Małej księżniczki” (2000). Ostatni raz pojawił się w “Drodze do szczęścia” (2016) jako don Fernando.

Jego córka, również aktorka, Ana Patricia Rojo pożegnała ojca na Instagramie wpisem “Opadła kurtyna, ale jego światło, jego miłość i nauka zawsze pozostaną ze mną. Byłeś najlepszym ojcem i najlepszym dziadkiem. Kocham Cię, tato”.


Comments

  1. Niech spoczywa w pokoju.

  2. R.I.P.

  3. Szkoda, że odchodzą fajni serialowi dziadkowie, ale przynajmniej dożyli pięknego wieku oraz byli spełnieni zawodowo i prywatnie…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.