Cztery lata temu Pablo Berger zaskoczył innowatorską adaptacją baśni w czarno-białym filmie niemym pt. „Śnieżka”. W tym roku przymierza się do zrealizowania kolejnego projektu pod tytułem „Abracadabra”, w którym główną rolę zagra dwukrotna zdobywczyni nagrody Goga Maribel Verdú („Siedem stołów bilardowych”, „Śnieżka”).

Film z założenia ma być czarną komedią z elementami dramatu, thrillera y fantastyki. Jego bohaterką jest Carmen (w tej roli Verdu), gospodyni domowa, mieszkająca w Carabanchel, która odkrywa, że jej mąż został nawiedzony przez ducha. Kobieta rozpoczyna badanie zmierzające do uwolnienia mężczyzny, prowadzące przez sceny komiczne i grozy.

Obsadę filmu uzupełniają Antonio de la Torre („Stare grzechy mają długie cienie”), José Mota („Życie to jest to”), Quim Gutiérrez („Granatowy prawie czarny”) i José María Pou. Przygotowaniem kostiumów zajmie się nominowany w tym roku do Oscara Paco Delgado. Zdjęcia rozpoczną się na początku maja, obejmą dwie prowincje Madryt i Nawarrę i potrwają siedem tygodni.


1 KOMENTARZ

  1. Dziś w wieku 82 lat zmarł wenezuelski aktor Carlos Camara, znany z telenowel „Virginia”, „Płonąca pochodnia”, „Prawdziwa miłość” i „Cena marzeń”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.