Guillermo del Toro przewodniczącym jury festiwalu w Wenecji

Zdbywca Złotego Lwa za “Kształt wody” Meksykanin Guillermo del Toro wybrany przewodniczącm jury festiwalu filmowego w Wenecji.

Meksykanie są ukontentowani. W tym roku ich rodak Guillermo del Toro będzie stał na czele jury 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Reżyser sędziował już na włoskim festiwalu w w 2006 roku. Był jednym z jurorów przyznających Lwa Przyszłości za najlepszy debiut. Przed rokiem zawiózł do Wenecji swoje ostatnie dzieło “Kształt wody” (oryg. The shape of water)”, za które otrzymał najwyższą nagrodę, Złotego Lwa dla najlepszego filmu.

Po ogłoszeniu wiadomości o wybraniu przewodniczącego, Guillermo del Toro powiedział: “Przewodniczenie jury w Wenecji jest niesamowitym zaszczytem i odpowiedzialnością, którą przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością. Wenecja jest oknem na świat kina, jak i szansą na uczczenie jego siły oraz znaczenia dla kultury”.

Nagrodzony 7 Globami i nominowany do 13 Oscarów film “Kształ wody” wejdzie do polskich kin w najbliższy piątek 16 lutego. Poniżej zwiastun.

[tabs tab1=”Kształt wody – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]

 


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.