Guillermo del Toro przewodniczącym jury festiwalu w Wenecji | novela.pl

Guillermo del Toro przewodniczącym jury festiwalu w Wenecji

novela.pl 13 lutego 2018 0

Zdbywca Złotego Lwa za “Kształt wody” Meksykanin Guillermo del Toro wybrany przewodniczącm jury festiwalu filmowego w Wenecji.

Guillermo del Toro przewodniczącym jury festiwalu w Wenecji

Meksykanie są ukontentowani. W tym roku ich rodak Guillermo del Toro będzie stał na czele jury 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Reżyser sędziował już na włoskim festiwalu w w 2006 roku. Był jednym z jurorów przyznających Lwa Przyszłości za najlepszy debiut. Przed rokiem zawiózł do Wenecji swoje ostatnie dzieło “Kształt wody” (oryg. The shape of water)”, za które otrzymał najwyższą nagrodę, Złotego Lwa dla najlepszego filmu.

Po ogłoszeniu wiadomości o wybraniu przewodniczącego, Guillermo del Toro powiedział: “Przewodniczenie jury w Wenecji jest niesamowitym zaszczytem i odpowiedzialnością, którą przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością. Wenecja jest oknem na świat kina, jak i szansą na uczczenie jego siły oraz znaczenia dla kultury”.

Nagrodzony 7 Globami i nominowany do 13 Oscarów film “Kształ wody” wejdzie do polskich kin w najbliższy piątek 16 lutego. Poniżej zwiastun.

 

Komentarze »


X