Finał, który może podwyższyć zużycie prądu…

Dziś, 19 października, Brazylijczycy pożegnają swoją ulubioną telenowelę, która przez 7 miesięcy wbijała przed telewizor niemal każdego mieszkańca tego kraju.

Dziś, 19 października, Brazylijczycy pożegnają swoją ulubioną telenowelę, która przez 7 miesięcy wbijała przed telewizor niemal każdego mieszkańca tego kraju. Całą telenowelę oglądało średnio 38 mln widzów. Ostatnie odcinki zdobyły rekordową liczbę oglądalności, 49 punktów, co dawało stacji ponad 77% udziałów w zyskach. Brazylijczycy oszaleli na punkcie tej historii.

W wielu zakładach pracy, na czas emisji ostatnich odcinków tego fenomenu telewizyjnego przerywano pracę, aby każdy z pracowników mógł obejrzeć losy swoich ukochanych bohaterów. Niemalże w każdej taksówce w Rio de Janeiro można znaleźć mini-telewizor umożliwiający podróżnym śledzenie każdego odcinka, nawet w trasie. Przy plażach (zdjęcie) i w każdej restauracji na terenie całej Brazylii zamontowano specjalne telebimy, które są włączane na czas transmisji telenoweli, tylko po to, żeby każdy, kto nie zdążył na czas dotrzeć do domu, mógł zatrzymać się w dowolnym miejscu i nie przegapić najnowszych wydarzeń, które mają miejsce w telenoweli.

Szaleństwo na punkcie “Avenida Brasil” doszło do tego stopnia, że politycy, w obawie o małą oglądalność swoich debat postanowili przenieść swoje przemówienia dopiero po zakończeniu telenoweli lub na pół godziny przed rozpoczęciem finału.

Operator Krajowego Systemu Elektroniki w Brazylii obawia się w dniu dzisiejszym dużego napięcia i zużycia prądu, więc aby nie zatrzymać dopływu elektryczności, która mogłaby wyniknąć z powodu zbyt ogromnej liczby włączonych telewizorów podczas ostatniego odcinka “Avenida Brasil”, postanowiono przygotować “mega operację”, mającą na celu zapobiegnięcie ewentualnemu, krajowemu wybiciu światła.

Ostatni odcinek jest bardzo obiecujący. Ekipa produkcyjna zrobiła wszystko, żeby uniknąć przecieków odnośnie najważniejszych tajemnic dotyczących fabuły telenoweli. Przez ostatnie kilka tygodni, aktorzy dostawali swoje role dopiero po przybyciu do studia nagraniowego i po podpisaniu dokumentu, na mocy którego zostaliby pociągnięci do odpowiedzialności karnej, w razie wycieku niektórych spoilerów. Tylko osoby upoważnione, oznaczone specjalną bransoletką mogły wejść do studia, podczas nagrań tych tajnych scen. Wiele ze scen zostało nakręconych tylko dla zmyłki i ani aktorzy, ani operatorzy kamer nie wiedzieli, które sceny rzeczywiście zostaną wyemitowane, a które nie. Wiedzieli o tym tylko reżyser i autor telenoweli.

Największą tajemnicą, która wyjdzie na jaw dopiero w dzisiejszym odcinku, jest tożsamość mordercy, który w ostatnich odcinkach zabił jednego z antagonistów. Podejrzanych jest 12 postaci, z czego każda miała motyw. Scena z ujawnieniem mordercy zostanie nakręcona dopiero na kilka godzin przed emisją ostatniego odcinka. Cała Brazylia przez ostatni tydzień żyła pytaniem “Kto zabił Maxa (Marcello Novaes)?” i na pewno każdy z widzów zasiądzie dziś przed telewizorem, żeby poznać odpowiedź na nurtujące go pytanie.

Kolejnym powodem, dla którego żaden Brazylijczyk nie chce przegapić finału “Avenida Brasil” jest zapowiadany, nieoczekiwany finał dla głównej antagonistki całej telenoweli. Widzowie pokochali czarny charakter tej historii, Carminhę i pragną dla niej szczęśliwego zakończenia. W poprzednich odcinkach, publiczność poznała smutną przeszłość swojej ulubionej bohaterki, która usprawiedliwia jej złe uczynki i dzięki której Carminha wydaje się wielką ofiarą strasznej tragedii, przez którą stała się zimna i okrutna.

“Avenida Brasil” została okrzyknięta mianem najlepszej telenoweli Globo wszech czasów. Okazała się niebywałym zjawiskiem społecznym w całej Brazylii. Jej następca, “Salve Jorge”, ma nie lada wyzwanie, żeby dorównać swojej poprzedniczce.

Więcej informacji o telenoweli: www.novela.pl/avenida-brasil/Comments

  1. Mam nadzieję, że któraś stacja wyemituje tę telenowelę. Chciałbym obejrzeć po raz kolejny Deborę Falabellę.

  2. Niestety tak jak pisze Kyrtap żadna ze stacji nie emituje obecnie telenowel z Brazyli, a jest wielu wiernych widzów … Może tvn mógłby się pokusić o kolejną Globówkę, kiedyś leciały tam “Barwy grzechu” …

  3. Chętnie bym na to looknęła. Telewizje polskie powinny wreszcie zainwestować w brazylijskie tasiemce a nie wiecznie karmić nas przeważnie tanimi eskportami z Televisy.

  4. napewno jest to swietna telka bo przeciez tyle osob by jej nie ogladalo gdyby byla klapa, zreszta telki ktore zostaly wyemitowane przez Z ROMANTICE byly swietne, wiec moze romantica zakupi ten serial, bo od dawna nin nie daja nowego same powtorki

  5. Osobiście uważam, że były lepsze globówki od tej i nie nazwałbym jej najlepszą telenowelą globo wszech czasów, ale to nie zmienia faktu, że telenowela naprawdę zaskakuje i wciąga. Jest bardzo dobra. Wątków jak na Globo jest niewiele. Był tylko jeden słabszy okres, przy którym akcja się ciągnęła, ale podejrzewam, że w wersji eksportowej odcinków będzie mniej i ten nieco nudnawy etap będzie nieco zredukowany, a więc telenowela będzie pewnie jeszcze bardziej dynamiczna. Sądzę, że w Polsce telenowela przyjęłaby się, zważywszy właśnie na małą liczbę wątków, ciekawą akcję i niebanalne rozwiązania. I tak jak mówię, podejrzewam, że wersja eksportowa będzie miała z jakieś 30-40 odcinków mniej, więc telenowela na pewno będzie jeszcze bardziej dynamiczna. Obawiam się jednak, że na razie nie mamy co liczyć w Polsce na żadną brazylijską telenowelę. Chyba, że jakaś stacja zainteresowałaby się produkcjami z Brazylii, bo dotychczas puszczała je tylko ZR :(

  6. Ciekawe czy w Polsce by się przyjęło???

  7. Aj bardzo mnie to zachęciło… Ciekawe co takiego jest w tej telenoweli, że tyle milionów ją ogląda i jest okrzyknięta najlepszą telą Globo wszech czasów. No to już mi się ona marzy w pl tv, bo w oryginale nie ma jak, bo nie znam i nie lubię tego języka.

  8. ojejku co to hit musi być tyle milionów ogląda…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.