Film krótkometrażowy promuje popularną hiszpańską bożonarodzeniową loterię

Film krótkometrażowy “#Justino” promuje tegoroczną loterię bożonarodzeniową Lotería de Navidad w Hiszpanii.

Film jest dobry na wszystko. W tym roku popularna w Hiszpanii bożonarodzeniowa loteria (Lotería de Navidad) jest promowana właśnie w formie trzyminutowego filmu krótkometrażowego, którego głównym bohaterem jest Justino, stróż fabryki manekinów. Mężczyzna spędza samotnie wszystkie noce, wypełniając swoje obowiązki, przez co nigdy nie jest mu dane spotkać się z kolegami z pracy. Jedyne sylwetki ludzkie, jakie go otaczają są nieżywe. Samotność oraz pragnienie dzielenia się podsuwają mu pewien pomysł…

Historia bożonarodzeniowej loterii w Hiszpanii sięga do początków XIX wieku. W 1812 roku w Kadyksie przyznano pierwszy raz Gordo – najwyższą nagrodę -, jednak dopiero w 1892 roku nadano mu nazwę “Sorteo de Navidad”, a pięć lat później rozpoczęto sprzedaż kuponów. Losowanie odbywa się zawsze tego samego dnia – 22 grudnia. W tym roku w puli jest 2,24 miliarda euro, zaś Gordo wyceniony jest na 640 milonów euro. Hasło tegorocznej kampanii brzmo: “Największą nagrodą jest dzielenie się nią”.

[tabs tab1=”#Justino”]
[tab isd=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Przepiękny i wzruszający filmik.

  2. Dzięki możliwości gry w Hiszpańskiej Loterii Bożonarodzeniowej ElGordo online, możesz kupić dowolny los już teraz – bez wychodzenia z domu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.