Fernando González Molina adaptuje książkę “Niewidzialny strażnik”

Hiszpański reżyser Fernando González Molina przeniósł na ekran bestsellerową powieść Dolores Redondo pt. “Niewidzialny strażnik” – “El guardián invisible”.

Hiszpańska wytwórnia filmowa Atresmedia Cine coraz głośniej zapowiada na półwyspie premierę filmu “El guardián invisible”, opartego na bestsellerze pióra Dolores Redondo o tym samym tytule, zaplanowanego na 3 marca 2017 roku. Opracowaniem scenariusza zajął się Baskijczyk Luiso Berdejo (“Granice bólu”). Reżyserem obrazu jest Fernando González Molina (“Trzy metry nad niebem”, “Palmy w śniegu”). W głównych rolach Marta Etura, zdobywczyni Goi za najlepszą rolę drugoplanową w “Celi 211”, Javier Botet (“Mama”, “[Rec]”) i Elvira Mínguez (“Nieznany”). Zdjęcia powstały w dziewięciu tygodni w Madrycie oraz w Dolinie Baztán, w miejscowościach Lesaka i Elizondo, gdzie rozgrywa się akcja filmu.

Powieść Dolores Redondo w przekładzie Karoliny Krzysztofik ukazała się na polskim rynku w listopadzie 2013 roku pod tytułem “Niewidzialny strażnik” (z ramienia wydawnictwa Czarna Owca). Stanowi pierwszą część Trylogii Baztán, serii kryminałów z domieszką fantastyki i mitologii baskijskiej. Główną bohaterką jest detektyw Amaia Salazar. Zostaje ona wyznaczona do rozwikłania sprawy seryjnych zabójstw młodych dziewcząt, których upozowane ciała zostają wyłowione z brzegu rzeki. Przyjęcie zadania oznacza dla kobiety powrót do rodzinnego miasteczka, co dodatkowo przywołuje niechciane wspomnienia z dzieciństwa.

[tabs tab1=”El guardián invisible – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.