Detektyw “Víctor Ros” hiszpańskim Sherlockiem Holmesem

Preferencje Hiszpanów do seriali kostiumowych są już powszechnie znane. “Czerwony orzeł”, “Gran hotel” czy “Sekret”, choć różnią się gatunkiem i

Preferencje Hiszpanów do seriali kostiumowych są już powszechnie znane. “Czerwony orzeł”, “Gran hotel” czy “Sekret”, choć różnią się gatunkiem i liczbą odcinków, ich akcja rozgrywa się nie później niż wiek temu. Lista jest oczywiście dłuższa, a niebawem zostanie poszerzona o kolejny tytuł. W poniedziałek hiszpańska telewizja publiczna La 1 wyemituje pierwszy odcinek serialu “Víctor Ros”, opartego na motywach powieści Jerónimo Tristante (dostępnych także na polskim rynku).

Protagonista serialu Víctor Ros jest fikcyjnym bohaterem, któremu Tristante poświęcił jak dotąd cztery swoje dzieła: “Tajemnica domu Arandów”, “Sprawa Czarnej wdowy”, “Zagadka ulicy Calabria” oraz “La última noche de Víctor Ros” (nieprzetłumaczonej na język polski). Ros jest niezawodnym inspektorem, zajmującym się rozwiązaniem najbardziej skomplikowanych spraw kryminalnych, burzących spokój Madrytu z końca XIX wieku. Jest postacią barwną, z interesującym zawodem i jeszcze bardziej zajmującym życiem prywatnym. “Choć bywa porównywany do Holmesa, bardzo się od siebie różnią. Ros nie zawsze był dobrym gliną. W przeszłości stał pod drugiej stronie. Był nożownikiem” – powiedział na konferencji prasowej Carles Francino, odtwórca głównej roli.

W życiu Víctora Rosa nie brakowało kobiet. Jego życie intymne rozdarte jest pomiędzy dwie miłości: Clarę (Esmeralda Moya), piękna i majętna buntowniczka, której poglądy znacznie wyprzedzają epokę, w której żyje oraz Lolę, prostytutkę, przyjaciółkę i powierniczkę. W rolę tej drugiej wcieliła się Megan Montaner, kojarzona z roli akuszerki Pepy w telenoweli “Sekret”. W pozostałych rolach występują Tito Valverde, Helio Pedregal, Juan Fernández i Nacho Fresneda. Premiera zapowiedziana jest na poniedziałek 12 stycznia, także na kanale TVE Internacional.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comment

  1. To może być kolejny hit. Zapowiada się kolejna ciekawa pozycja z Hiszpanii…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.