“Do you want look here, estrellas tonigt conmigo?” – to jedno z pokrętnych pytań, jakie pada w filmie krótkometrażowym “Vale” wyreżyserowanym przez Alejandro Amenábara na zlecenie Estrella Damm. Po serii wakacyjnych wideoklipów popularna w Hiszpanii marka piwa w tym roku postanowiła na produkcję krótkometrażu. Do udziału dali się namówić Dakota Johnson (“Pięćdziesiąt twarzy Greya”), Quim Gutiérrez (“GranatowyPrawieCzarny”), Natalia Tena (“10 000 km”), Carles Francino, Patricia Valley i José Javier Domínguez. Muzycznym tematem przewodnim filmu wybrano utwór “Our place”, który zaśpiewała Maïa Vidalque.

“Co znaczy Vale?” – pyta Rachel, bohaterka grana przez Dakotę, turystka, która przyjechała na wakacje na Ibizę i zaprzyjaźniła się z grupą Hiszpanów. Jeden z nich podejmuje niełatwą próbę znalezienia wspólnego języka z Amerykanką. Problem w tym, że ona nie zna hiszpańskiego, a jego angielski pozostawia wiele do życzenia. Ale od czego są przyjaciele? No i złoty napój.

“Vale” kontynuuje tradycje wcześniejszych kampanii Estrella Damm, eksponujących walory takie jak przyjaźń, kultura i śródziemnomorski styl życia. “Pracowaliśmy nad strukturą złożoną z trzech aktorów, w którą wpisaliśmy grupę osób oddających w przejrzysty sposób koncepcję świętowania przyjaźni, kuchni, wolnego czasu i kultury. Ludzie z południa Europy spędzają czas poza domem, zajadając przekąski przy browarze, czy koncertach. Ulice zapełniają się ludźmi, żyją, a ta historia pokazuje odruch, jaki powoduje w nas słowo “Vale”, by dać się wciągnąć w plan przyjaciela” – powiedział Amenábar.

Film trafił do Internetu 15 czerwca i już po trzech tygodniach obejrzało go ponad 5 milionów osób. Wy także możecie powiększyć tę liczbę. Żeby uniknąć nieporozumień poniżej zamieszczamy cały film w dwóch wersjach językowych, jeden dla widzów władających hiszpańskim, a drugi z napisami w języku angielskim.

[tabs tab1=”Vale” tab2=”Vale (ang.)”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.