Álex de la Iglesia kręci komedię absolutną

Hiszpański reżyser Álex de la Iglesia powiedział raz, że poprzez swoje filmy próbuje dotrzeć do “perfekcyjnej głupoty”, rozumianej jako czystej

Hiszpański reżyser Álex de la Iglesia powiedział raz, że poprzez swoje filmy próbuje dotrzeć do “perfekcyjnej głupoty”, rozumianej jako czystej rozrywki. Autor ekstrawaganckich “Wiedźm z Zugarramurdi” rozpoczął zdjęcia do nowego filmu “Mi gran noche”, który już teraz określa mianem “komedii absolutnej”. Do udziału w projekcie zaprosił piosenkarza Raphela, amantów filmowych Mario Casasa i Hugo Silvę, podkradzioną muzę Almodóvara Blancę Suárez oraz swoich ulubieńców Pepona Nieto, Jaime Ordóñeza, Santiago Segurę, Terele Pávez i, nie inaczej, własną żonę Carolinę Bang.

Tytuł filmu został wyciągnięty z piosenki Raphela już po raz drugi. W “Hiszpańskim cyrku” reżyser wykorzystał utwór “Balada de triste trompeta” z repertuaru piosenkarza oraz wplątał jego występ w jedną ze scen, kluczowych dla głównego bohatera. “Mi gran noche” przybliża pracę za kulisami noworocznego programu, którego realizacja odbywa się w sierpniu. José (Pepón Nieto) zostaje wysłany przez agencję pracy tymczasowej jako statysta. Ma być odświętnie ubrany, udawać zadowolonego, klaskać i bawić się przy występach gwiazd oraz popijać fałszywe trunki. Chociaż w oczach kamery wszyscy wydają się rozemocjonowani z powodu końca roku, to tylko pozory. Charyzmatyczny piosenkarz Alphonso (Raphel) zrobi wszystko, żeby w trakcie jego występu program osiągnął szczytową oglądalność. Jego plany może pokrzyżować, Adanne (Mario Casas), piosenkarz electro latino i ulubieniec nastolatek. Ten z kolei musi uporać się z natrętnymi fankami, które osaczają go i szantażują. Do tego dochodzi wzajemna nienawiść prezenterów, walczących o zaufanie producenta, który z kolei walczy o niedopuszczenie do zamknięcia stacji telewizyjnej.

Mario Casas à la David Bisbal jako Adanne (fot. Telefónica Studios)
Mario Casas à la David Bisbal jako Adanne (fot. Telefónica Studios)

Aktorzy, którzy będą udawać gwiazdy sceny muzycznej pojawią się w kostiumach i będą tańczyć do wymyślonej choreografii. Kilka dni temu do sieci przedostało się nagranie zza kulis na którym widać próbę występu postaci kreowanych przez Hugo Silvę i Carolinę Bang. Jednak to nie ich kreacja wzbudziła największe zdumienie. Álex de la Iglesia zamieścił na swoim Twitterze zdjęcia Mario Casasa wystylizowanego na hiszpańskiego piosenkarza Davida Bisbala z czasów debiutu. Co więcej, reżyser zaproponował internautom, żeby podsuwali swoje pomysły co do imagu i garderoby Adanne’a. Przy zdeformowanych twarzach klaunów i latających wiedźmach, kreacje aktorów w tym rozdaniu wyglądają niemal bajkowo. Na efekty tej pracy będzie trzeba odrobinę poczekać, albowiem premiera “Mi gran noche” zapowiedziana jest na koniec tego roku.

[tabs tab1=”Backstage”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Hahaha, Bisbal <3

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.