Alberto Rodríguez kręci serial “La peste” z Paco Leonem

Nagradzany reżyser Alberto Rodríguez przywołuje XVI-wieczną Sewillę dotknięta epidemią dżumy w serialu “La peste”. W roli głównej Pablo Molinero.

Inwestująca coraz pokaźniejsze sumy w produkcje filmowe i telewizyjne hiszpańska marka Movistar+ wydała 10 milionów euro na realizację serialu “La peste” firmowanego nazwiskami Alberta Rodrígueza i Rafaela Cobosa. Twórcy nagrodzonego dziesięcioma Goyami thrillera “Stare grzechy mają długie cienie” od 6 lutego przebywają wraz z ekipą produkcyjną i aktorską w Sevilli – przez pięć tygodni zdjęcia powstawały w naturalnej scenerii miasteczka Carmona, teraz zespół pracuje w stolicy prowincji. Jak zapowiadają producenci, praca na planie ma potrwać łącznie 18 tygodni i obejmie 130 miejsc z Andaluzji. Premiera 6-odcinkowego serialu zaplanowana jest na jesień br.

Historia przedstawiona w “La peste” osadzona jest w XVI-wiecznej Sewilli, jednego z najbogatszych miast ówczesnej epoki, którego ciemniejsza, biedniejsza strona, ma zostać obnażona przez epidemię dżumy. W założeniach Rodrígueza serial ma być utrzymany “w duchu detektywistycznym”, a jednocześnie ukazywać konflikty dotyczące władzy, polityki i religii, które choć zdarzyły się dawno temu, nie tracą na aktualności. “Niektóre problemy będziemy stale za sobą ciągnąć, ponieważ są wpisane w nasze człowieczeństwo” – deklaruje reżyser.

W czołowej obsadzie serialu znaleźli się Paco León (“Jesteśmy w ciąży”, “Kiki”), Pablo Molinero (“Terrados”), Manolo Solo (“Stare grzechy mają długie cienie”), Sergio Castellanos (serial “Los protegidos”), Patricia López (“El guardián invisible”) oraz debiutant Lupe del Junco.

Poniżej zdjęcia z planu zdjęciowego udostępnione przez Movistar+.

[tabs tab1=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.