„Passione” zwycięzcą w Korei Południowej

Brazylijska telenowela „Passione” 31 sierpnia 2011 zdobyła prestiżową nagrodę Seoul International Drama Awards w kategorii najlepszy serial dramatyczny. Telenowela konkurowała z

Brazylijska telenowela „Passione” 31 sierpnia 2011 zdobyła prestiżową nagrodę Seoul International Drama Awards w kategorii najlepszy serial dramatyczny. Telenowela konkurowała z produkcjami z Korei, Chin, Australii, Kanady, Rumunii i Argentyny. Ta ostatnia startowała z serialem „Para vestir santos” z Griseldą Siciliani, Celeste Cid i Gabrielą Toscano w rolach głównych.

Podekscytowany Silvio de Abreu, autor telenoweli, podziękował za wyróżnienie: „Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody i dziękujemy komisji Seoul International Drama Awards za ten zaszczyt. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości inne telenowele brazylijskie będą mogły doświadczyć tych emocji. To wyróżnienie będzie sprzyjać naszym wspólnym relacjom i zbliżeniu naszych krajów jeszcze bardziej i bardziej”.

Oprócz głównej nagrody, Tony Ramos, odtwórca głównej roli w „Passione” otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Aktor.

Nagrody Seoul International Drama Awards są rozdawane od 2006 roku i są najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w Korei Południowej. Już drugi raz, telenowela wyprodukowana przez Rede Globo została uhonorowana nominacją do tej nagrody. W 2007 roku „Sinhá Moça” znalazła się wśród finalistów, jednak niczego nie wygrała.

Wygranie azjatyckiej nagrody, to wielki zaszczyt dla brazylijskiego przemysłu telewizyjnego, zwłaszcza w Korei Południowej, gdzie produkuje się wiele seriali.

„Znamy znaczenie i zaszczyt z bycia laureatem tej prestiżowej nagrody. Mile jest wiedzieć, że oferowane przez nas na międzynarodowym rynku telenowele zdobywają uznanie wśród wysokojakościowych produkcji” mówi Raphael Corrêa Netto, dyrektor zajmujący się sprzedażą seriali Rede Globo na rynku międzynarodowym.

Od 2009 roku, telenowele brazylijskie są chętnie oglądane w Korei Południowej. W ubiegłym roku produkcje Globo TV International trafiły do Chin, Tajlandii, Tajwanu, Mongolii, Wietnamu i Indonezji.

„Passione” było emitowane w Brazylii w paśmie prime-time od 17 maja 2010 do 14 stycznia 2011. Ostatni odcinek zdobył 52 punkty oglądalności, co dało 77% udziałów na rynku, czyli 31,5 miliona widzów. Dotychczas telenowela została sprzedana do ponad 14 krajów. Napisana przez Silvia de Abreu i wyreżyserowana przez Denise Saraceni produkcja opowiada o relacjach i tajemnicach rodzinnych. Czterej główni bohaterowie mieszkają we Włoszech i w Brazylii. W głównych rolach można zobaczyć Fernandę Montenegro (nominowana do Oscara za rolę w filmie „Dworzec Nadziei”), Tony Ramosa (za tę rolę otrzymał nominację do Seoul International Drama Awards w kategorii Najlepszy Aktor), Rodriga Lombardi („Droga do Indii”), Marianę Ximenes („Z głową w chmurach”) i Reynalda Gianecchini („Siedem grzechów”).

Akcja nakręconej i dystrybuowanej w jakości HD telenoweli „Passione” toczy się w jednej z największych światowych metropolii – São Paulo, a także w pobliżu największych zabytków Rzymu (Zamek św. Anioła, Koloseum i Watykan). Scenarzysta i reżyser nakręcili również większość scen w centrum Włoch, czyli we Florencji i Sienie położonych niedaleko Toskanii.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.