Zaledwie dwa dni temu na polskim rynku ukazała się czwarta powieść Carli Montero pt. „Zimowy wiatr na twojej twarzy”, a dziś do Polski przybyła sama autorka. Na zaproszenie Domu Wydawniczego Rebis hiszpańska pisarka spędzi u nas najbliższy weekend, aby dwukrotnie spotkać się ze swoimi czytelnikami i opowiedzieć o pracy nad swoim nowym dziełem.

W czwartek 26 października o godz. 18:00 w kinie Atlantic w Warszawie odbędzie się spotkanie z Carlą Montero. Poprowadzi je dziennikarz Adam Cisowski. W jego trakcie zostaną odczytane fragmenty powieści. Po spotkaniu będzie można zdobyć autograf pisarki.

W sobotę 28 października o godz. 16:00 pisarka spotka się z czytelnikami na Targach Książki w Krakowie.

„Zimowy wiatr na twojej twarzy” to najbardziej osobista powieść Carli Montero, a przy tym przejmująca panorama ludzkiego losu, z którego kpi wielka historia. Osadzona w latach dwudziestych XX wieku. W górach Asturii rozbija się samolot. Ta katastrofa odmienia życie pewnego mieszkańca wioski leżącej u ich podnóża. Bohaterowie tej poruszającej powieści biorą udział w hiszpańskiej wojnie domowej, walczą w hiszpańskiej Błękitnej Dywizji na froncie wschodnim i w wyniku zdumiewających zbiegów okoliczności działają w polskim ruchu oporu – mamy tu Warszawę okresu okupacji, walkę w partyzantce, ucieczkę z transportu do Auschwitz. Nie wszyscy odnajdują się w nowym powojennym porządku.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.