Mentir para vivir

Oriana Caligaris i José Luis Falcón są małżeństwem. Choć oboje są Meksykanami, od kilku lat mieszkają w Kolumbii razem z

Oriana Caligaris i José Luis Falcón są małżeństwem. Choć oboje są Meksykanami, od kilku lat mieszkają w Kolumbii razem z sześcioletnią córką o imieniu Alina.

Spokojne życie rodziny zostaje przerwane, gdy – pracujący na co dzień w urzędzie celnym – José Luis Falcón wyznaje żonie, że brał udział w przemycie, a zarobione pieniądze wpłacił na jej konto bankowe. Rozczarowana postawą męża, a do tego poszukiwana przez policję kobieta zostaje zmuszona do ucieczki. Razem z córką wyrusza do Meksyku. Jedzie do San Carlos, w Sonorze, gdzie mieszka jej przyjaciółka Raquel, zarządzająca wspólnie z Luciną hotelem „El Descanso”.

Oriana zatrzymuje się u przyjaciółki i poznaje gości hotelu. Są wśród nich: Gabriel Sánchez, stary przyjaciel Luciany, akcjonariusz w fabryce tkanin, wdowiec, ponownie żonaty z Lilią, karierowiczką, dwadzieścia lat od siebie młodszą, do złudzenia podobną do swojego brata-pasożyta, Berta. Gabriel jest ojcem Ricarda, znakomitego inżyniera, oraz zbuntowanego nastolatka Sebastiana.

Pewnego popołudnia dochodzi do tragedii. Podczas pobytu z Aliną Gabriel zostaje postrzelony i umiera. Gdy Oriana przybiega na miejsce zabójstwa widzi swoją córkę z pistoletem. Jest przerażona myślą, że jej córka dokonała morderstwa. Lucina postanawia je kryć i wysyła do Guayamas. Poinformowany o zdarzeniu Ricardo przyjeżdża do San Carlos, aby zabrać zwłoki ojca oraz rozpocząć śledztwo. Tak dowiaduje się, że główną podejrzaną jest młoda kobieta z dzieckiem.

Adrenalinę podkręca wizyta w hotelu młodej, samotnej kobiety Inés Valdivia, która niespodziewanie umiera. Lucina sprytnie wykorzystuje sytuację i namawia Orianę, żeby przejęła jej tożsamość. Tym samym uchroni się przed policją, która ściga ją za przemyt oraz zabicie Gabriela. Pełna wątpliwości Oriana nie ma innego wyjścia jak uciec się do kłamstwa, żeby przeżyć.

To jednak nie koniec problemów Oriany. Wkrótce kobieta dowiaduje się, że jej mąż zginął w Kolumbii w trakcie pościgu przez policję.

Mija kilka tygodni. Do hotelu przybywa detektyw wynajęty przez Palomę Aresti, milionerkę, poszukującą zaginionej wnuczki i jedynej spadkobierczyni jej fortuny – Inés. Lucina wykorzystuje sprzyjające okoliczności i podsuwa detektywowi zdjęcie Oriany, wmawiając mu, że to Inés. Aby uniknąć niezgodności w badaniach DNA, Lucina wręcza detektywowi szczotkę z włosami prawdziwej Inés.

Paloma zabiera Orianę, teraz już Inés, do siebie. I tak dochodzi do spotkania Oriany z Ricardem. Zauroczenie między obojgiem jest natychmiastowe. Jednak na drodze ku ich szczęściu stoją liczne kłamstwa i sekrety, a także niewyjaśnione sprawy z przeszłości, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Największą przeszkodą okaże się jednak José Luis, mąż Oriany, który – jak się okazuje – nie został zabity i przybywa do Meksyku z zamiarem odzyskania rodziny.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]
[tab id=1]
KRAJ I ROK PRODUKCJI: Meksyk, 2013
LICZBA ODCINKÓW: w produkcji

SCENARIUSZ: María Zarattini
REŻYSERIA: ?
PRODUCENT: Rosy Ocampo

OBSADA: Mayrin Villanueva (Oriana), David Zepeda (Ricardo), Diego Olivera (José Luis), Altair Jarabo (Raquel), Cecilia Gabriela (Lucina), Alejandro Tomassi (Gabriel), Adriana Roel (Paloma) i inni

TEMAT PRZEWODNI: Ricardo Montaner
[/tab]

[tab id=2]


[/tab]
[tab id=3]

Player

[/tab]
[/tabs]Comments

 1. Mam nadzieje że TV4,TV6,lub TVPuls puszczą od Września tą telke,bardzo chętnie bym ją obejrzał.!

 2. Chciałbym aby MPV była wyemitowana na Tv6 we wrześniu, prawie pewną jest natomiast informacją na 90% że na Tv6 po wakacjach będzie La Tempestad z Wiliamem Levym.

 3. OTCHŁAŃ BYŁA SUUUUPPPEEEERRRR!!!!!!!!! SZKODA ŻE JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁA.

 4. PUŚĆCIE TEN SERIAL, A OTCHŁAŃ NAMIĘTNOŚCI ZDEJMIJCIE! NIKT NIE CHCE GO OGLĄDAĆ BO JUŻ WSZYSCY PRAWIE GO OGLĄDALI I ON STRASZNIE ZANUDZA ! PUŚĆCIE GO NA TV 4 PROSZĘ WRAZ ZE ZNAJOMYMI, RODZINĄ I PRZYJACIÓŁMI ( RAZEM JEST NAS ZE 200 !!! )

 5. PROSZE PUSCIE TA TENOWELE NA 4 PO ODCHŁANI NAMIETNOSCI!!!

 6. Ja ogladam i i zadna telenowela nie wciagnęła mnie tak jak ta

 7. David fajnie gra w telenowelach, ale śpiewać nie umie.

 8. ale ta główna bochaterka wygląda za staro i jest poza tym ma 43 lata co rawda zapeda ma 39 ale wyglada na dużo mniej . aktorka do kituu .

 9. Ja też bym bardzo chciała ją zobaczyć na TV4,napewno to będzie hit w Meksyku a u nas puszczają takie siakie.Gra tam Altair i David,ale nie są protami a szkoda bo pasują do siebie.Mam pytanie a u nich już leci ta telka???

 10. niewiem czemu ale przypomina mi to pokojówke na manhattanie(telenovele)

 11. niech ją puszczą po wakacjach

 12. Hit murowany!!!

 13. Brzmi dosyć ciekawie…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.