Gabriela (2012)

Jest rok 1925, Ilhéus to spokojne, nadmorskie miasteczko, które żyje z uprawy kakao, i w którym wciąż dominują tradycje. Czy

Jest rok 1925, Ilhéus to spokojne, nadmorskie miasteczko, które żyje z uprawy kakao, i w którym wciąż dominują tradycje. Czy po przybyciu do miasteczka naiwnej i prowokującej Gabrieli (Juliana Paes), która urzeka wszystkich swoją zmysłowością, prostotą i naturalnością, miasto stanie się bardziej… nowoczesne?

Uciekając przed suszą  brazylijskiego pustkowia, Gabriela trafia pod skrzydła Naciba (Humberto Martins), tureckiego imigranta, właściciela baru, w którym młoda dziewczyna ma zostać kucharką. Gabriela będzie musiała obsługiwać potężnych i podstępnych pułkowników, dyktujących prawo w mieście oraz stare dewoty, siejące plotki, na których bazuje cała miejscowość.

Nieodparte piękno i seksapil Gabrieli budzą pragnienie wszystkich mężczyzn wokół, co prowadzi Naciba do ogromnej zazdrości. Właściciel baru zdaje sobie sprawę, że nie potrafi żyć bez swojej kucharki, i kiedy jest pewien swoich uczuć, prosi ją o rękę. Dziewczyna przyjmuje oświadczyny, co wywołuje wielki smutek wśród pułkowników, którzy gdy nie piją w barze, prześladują swoje żony i córki lub wydają pieniądze w Bataclã, lokalnym domu towarzyskim. Pułkownik Ramiro Bastos (Antônio Fagundes) zawsze ma ostatnie słowo, jeśli chodzi o utrzymanie konserwatyzmu  mieście. Wszystko zmienia się, gdy do miasta przybywa Mundinho Falcão (Mateus Solano), liberalny młodzieniec, który nie zgadza się z dyktaturą pułkownika Bastosa, i który bez opętania zakochuje się w jego wnuczce, Gerusie (Luiza Valdetaro). Młodzi będą musieli zmierzyć się z najpotężniejszym człowiekiem w mieście, żeby móc być razem.

Tymczasem Gabriela i Nacib muszą stawić czoło spiskowcom, którzy chcą ich rozdzielić. Prostytutka Zarolha (Leona Cavalli) robi wszystko, żeby tylko odzyskać miłość ukochanego. Dziewczyna łączy siły z egoistycznym Tonicem (Marcelo Serrado), który skrycie marzy o Gabrieli. Konfederaci próbują wbić Nacibowi, że Gabriela przez swój swobodny charakter i nieprzewidywalność przeciwstawia się ogólnie przyjętym normom społecznym.

Nieograniczona spontaniczność Gabrieli kontrastuje się z fałszywą moralnością reszty mieszkańców. W tej nowej adaptacji nieśmiertelnego dzieła literackiego Jorge Amado ukazana jest ekscytująca historia miłosna, która inspiruje do bycia w zgodzie z najskrytszymi pragnieniami i wcielania ich w życie.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]
[tab id=1]
KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2012
LICZBA ODCINKÓW: 77 (Brazylia); 55 (eksport)

SCENARIUSZ: Walcyr Carrasco
REŻYSERIA: Mauro Mendonça Filho
PRODUCENT: Roberto Talma

OBSADA: Juliana Paes (Gabriela); Humberto Martins (Nacib); Antônio Fagundes (Płk Ramiro Bastos); Luiza Valdetaro (Gerusa); Mateus Solano (Mundinho Falcão); Vanessa Giácomo (Malvina); Laura Cardoso (Maria Doroteia); José Wilker (Jesuíno); Leona Cavalli (Zarolha); Marcelo Serrado (Tonico); Ivete Sangalo (Maria); Maitê Proença (Sinházinha) i inni.

TEMAT PRZEWODNI: Gal Costa – Modinha para Gabriela
[/tab]
[tab id=2]

[/tab]

[tab id=3]
[vimeo id=” 66077722″ width=”600″ height=”350″]
[/tab]
[/tabs]Comments

  1. wątpie żeby to puścili w polsce, są lepsze produkcje

  2. wydaje się ciekawa produkcja,chciala bym obejrzeć ale niestety nie umiem portugalskiego ;-/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.