“Zakazany Bóg” od 6 listopada w kinach

Hiszpański film Pabla Moreno pt. “Zakazany Bóg”, opowiadający o 51 błogosławionych męczenników klaretyńskich z Barbastro, od piątku 6 listopada w kinach.

W piątek 6 listopada do kin wejdzie film Pabla Moreno pt. “Zakazany Bóg” (oryg. “Un dios prohibido”), opowiada historię 51 błogosławionych męczenników z Barbastro, księży i kleryków, którym przyszło oddać życie za wiarę. W rolach głównych Elena Furiase (serial “Internat”), Jacobo Muñoz oraz Iñigo Etayo.

Sierpień 1936 roku, początek hiszpańskiej wojny domowej. 51 członków wspólnoty klaretynów w Barbastro (Huesca) umiera w imię swojej wiary, stając się męczennikami. Film opowiada o ostatnich tygodniach ich życia, od chwili zatrzymania do momentu rozstrzelania. W tym czasie zatrzymani piszą, opowiadając o swojej sytuacji, o sytuacji swoich współtowarzyszy, o ludziach, którzy ich widzieli. Pisma te stały się podstawowym świadectwem służącym opowiedzeniu tej historii.

Więcej informacji o filmie “Zakazany Bóg”, w tym listę kin, w których będzie wyświetlany, można znaleźć na stronie www.zakaznybog.pl

[tabs tab1=”Zakazany Bóg – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.