Jedynka zaplanowała od 8 czerwca emisję portugalskiej telenoweli „Ta jedyna” (oryg. A unica mulher). Jej twórcą jest José Eduardo Moniz, scenarzysta oraz producent, w którego dorobku znalazły się popularna telenowela „Jardins proibidos” oraz serial kostiumowy „Equador”. Autorami scenariusza są María João Mira i André Ramalho, a głównym reżyserem António Borges Correia. Powstała na zlecenie telewizji TVI.

Licząca 561 godzinnych odcinków produkcja (trzy sezony), była jednocześnie emitowana w Portugalii i Angoli – w krajach, w których rozgrywa się jej akcja telenoweli. Z powodzeniem sprzedała się do Francji oraz krajów Ameryki Południowej, tj. Argentyna, Boliwia, Chile, Kolumbia czy Urugwaj, gdzie była emitowana przez czołowe stacje telewizyjne.

Bohaterem serialu jest Luís Miguel (w tej roli Lourenço Ortigão). Młody mężczyzna, po skończeniu studiów w Lizbonie, wyjeżdża do Angoli, gdzie trwa okres rozwoju gospodarczego. Jego ojciec, Jorge, jest właścicielem firmy budowlanej. Luís Miguel ma groźny wypadek i trafia do szpitala, gdzie poznaje piękną pielęgniarkę, Marę (Ana Sofía Martins). Wkrótce kobieta znika. Luis Miguel, przekonany, że spotkał kobietę swojego życia, próbuje ją odnaleźć. Okazuje się, że ojcem Mary jest Norberto, główny klient firmy budowlanej należącej do Jorge. Norberto nienawidzi Portugalczyków i nie zamierza pozwolić, by Mara związała się z Luísem Miguelem.

Emisja od poniedziałku 8 czerwca od poniedziałku do piątku o godz. 8.40 w TVP 1.
Więcej informacji o serialu na stronie www.novela.pl/ta-jedyna
Facebook: Ta-jedyna-TVP-1-103735568027240


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.