Jedynka zaplanowała od 8 czerwca emisję portugalskiej telenoweli „Ta jedyna” (oryg. A única mulher). Jej twórcą jest José Eduardo Moniz, scenarzysta oraz producent, w którego dorobku znalazły się popularna telenowela „Jardins proibidos” oraz serial kostiumowy „Equador”. Autorami scenariusza są María João Mira i André Ramalho, a głównym reżyserem António Borges Correia. Powstała na zlecenie telewizji TVI.

Licząca 561 godzinnych odcinków produkcja (trzy sezony), była jednocześnie emitowana w Portugalii i Angoli – w krajach, w których rozgrywa się jej akcja telenoweli. Z powodzeniem sprzedała się do Francji oraz krajów Ameryki Południowej, tj. Argentyna, Boliwia, Chile, Kolumbia czy Urugwaj, gdzie była emitowana przez czołowe stacje telewizyjne. Telewizja Polska na początek pokaże 175 półgodzinnych odcinków pierwszego sezonu.

Bohaterem serialu jest Luís Miguel (w tej roli Lourenço Ortigão). Młody mężczyzna, po skończeniu studiów w Lizbonie, wyjeżdża do Angoli, gdzie trwa okres rozwoju gospodarczego. Jego ojciec, Jorge, jest właścicielem firmy budowlanej. Luís Miguel ma groźny wypadek i trafia do szpitala, gdzie poznaje piękną pielęgniarkę, Marę (Ana Sofía Martins). Wkrótce kobieta znika. Luis Miguel, przekonany, że spotkał kobietę swojego życia, próbuje ją odnaleźć. Okazuje się, że ojcem Mary jest Norberto, główny klient firmy budowlanej należącej do Jorge. Norberto nienawidzi Portugalczyków i nie zamierza pozwolić, by Mara związała się z Luísem Miguelem.

Emisja od poniedziałku 8 czerwca od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40 w TVP 1.
Więcej informacji o serialu na stronie www.novela.pl/ta-jedyna
Facebook: Ta-jedyna-TVP-1-103735568027240


8 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieje , że będą wyemitowane wszystkie odcinki tej telenoweli. Oglądam i jestem bardzo zadowolony. Oby wyemitowali wszystkie 561 odcinków. Bo jak są jakieś tureckie gówna to takie gówna emitują do końca. Wstyd. Są też ludzie którzy nie lubią i nie oglądają tureckich gówien. Weźcie to pod uwage. Telenowela TA JEDYNA jest najlepsza!!!

  • Dla ciebie to ‘gówna’, dla innych nie. Szkoda, że w Polsce nie można już liczyć na osoby piszące komentarze na jakimś poziomie. Z jednym się jednak zgodzę, “Ta jedyna” jest ciekawa i mam nadzieję, że wyemitują wszystkie odcinki, których będzie znacznie więcej, niż 561, bo tyle to trwały odcinki trwające 60 minut, a te czasem nie trwają nawet 20.

 2. Droga Novelo,
  Jest 195 państw na świecie i gdybyśmy się sugerowali co się dobrze sprzedało np w Kosowie czy na Grenlandii to byłby niezły misz masz.Portugalskie telenowele nie cieszą się popularnością niestety a gnioty co liczą ponad 500 odcinków to jest trauma dla widza.
  Widzowie chętnie oglądali Esmeraldę po raz piąty czy szósty. Również ciągle powtarzana Natalia Oreiri i jej Zbuntowany Anioł. Niewolnica Isaura. Może zróbmy ankietę wśród widzów i zadajmy pytanie co chcą oglądać i nie serwujmy im kiepskiej jakości seriali . Już i tak telewizja publiczna kupuje za grosze tureckie seriale gdzie jedna scena trwa około 15-17 minut i możemy nie oglądać 30 odcinków bo jak wrócimy to zobaczymy że w nich nic się nie dzieje. Przykre ale prawdziwe-)

 3. To będzie gniot….Pan Kurski nie ma pojęcia co jest na topie.. Wydaje mi się że furorę zrobiła by telenowela z Natalia Oreiro- Solamente vos lub z Andrea Del Boca- Esa Mujer lub Vidas prestadas z Grecią Colmenares…No cóż TVP1 Kupilo chłam za groszę.Panie Kurski liczy jakość a nie ilość..

  • Ta telenowela sprzedała się lepiej niż „Solamente vos” i „Esa mujer” razem wzięte, a w swoim czasie była najpopularniejszą produkcją telewizyjną w Portugalii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.