“Sól ziemi” od 23 października w kinach

Kwintesencja twórczości brazylijskiego fotografa Sebastião Salgado w nominowanym do Oscara filmie dokumentalnym “Sól Ziemi” od 23 października w kinach.

W piątek 23 października do polskich kin trafi jeden z najlepszych filmów dokumentalnych ostatnich lat. “Sól Ziemi” pokazuje życie Sebastião Salgado i owoce jego wieloletniej pracy, dzięki którym znalazł się w gronie najsłynniejszych fotografów na świecie. Film otrzymał Nagrodę Specjalną Krytyki “Un Certain Regard” oraz wyróżnienie specjalne Jury Ekumenicznego na festiwalu w Cannes w 2014 roku, Nagrodę Publiczności na festiwalach w San Sebastian i w Tromsø oraz otrzymał nominację do Oscara w kategorii “Najlepszy film dokumentalny”.

Przez 40 lat brazylijski fotograf Sebastião Salgado przemierzał kontynenty, dokumentując ludzkość w okresie dramatycznych zmian. Był świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie tj. konflikty wojenne, klęski głodu czy przymusowe emigracje. Po tym jak dotarł do jądra ciemności człowieka, całkowicie zmienił obiekt swoich zainteresowań. Celem jego podróży stały się dziewicze zakamarki Ziemi, gdzie nadal bez przeszkód rozwija się fauna i flora, i gdzie można zobaczyć krajobrazy podobne do tych z księgi Rodzaju.

Opracowano w oparciu o materiały dystrybutora Against Gravity

[tabs tab1=”Sól Ziemi – Zwiastun (pl.)”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.