Morze wyrzuca na brzeg nadpsute ciało. Znaleziony przy nim łańcuszek oraz dokumenty wskazują, że zmarłym jest Abdessalam Ben Barek, zaginiony brat Fatimy i Faruqa. Zażenowany biernością lokalnej policji nowy komisarz, Javier Moray, zwraca się z pretensjami do swoich podwładnych. Zamierza osobiście dociec prawdy z pomocą Fatimy. Dziewczyna opowiada o okolicznościach zaginięcia brata i rzuca podejrzenia na Aníbala. Javier sądzi, że chłopak został zwerbowany przez dżihadżystów. Niezwłocznie dzieli się swoimi uwagami oraz informacjami z Ricardem z CNI.

Matka Aníbala zostaje ranna wskutek wybuchu koktajlów Mołotowa. Policja nie ma wątpliwości, że Faruq rozpoczął odwet na własną rękę. Podczas gdy rodzina Fatimy gromadzi się, żeby opłakiwać śmierć Abdessalamy, Javier składa wizytę jego byłej dziewczynie, Sarze. Zrozpaczona 16-latka przyznaje, że przed śmiercią Abdu dziwnie się zachowywał z winy Tareka, terrorysty samobójcy. Wychodząc, Javier natyka się na brata dziewczyny, który neguje relacji Sary z Arabem.

Rodzina Abdu zostaje poproszona o zidentyfikowanie ciała chłopaka. Javier sugeruje, żeby Faruq wyręczył w tym zatroskanego ojca. Fatima wprowadza Javiera do pokoju zmarłego brata. Jego uwagę przykuwa książką traktująca o odzyskaniu Al Andalus. Fatima zarzuca mu, że daje się zwieść pozorom. By udowodnić, że zależy mu na jej pomocy, wspomina jej o rozmowie z Sarze. Przy okazji dowiaduje się, że jest zaręczona. Khaledem.

Przed domem Faruqa rozlegają się strzały. Ofiarami są dwie osoby. Faruq odbiera to jako odwet Aníbala. Javier wyciąga Frana z uroczystości pierwszej komunii jego córki i wyzywa go, żeby pokazał mu, że naprawdę potrafi kierować dzielnicą. Karim straszy Sarę, by zmusić ją do milczenia. Fran odwiedza matkę Aníbala w szpitalu z żądaniem wydania nazwisk osób, które strzelały pod domem Faruqa. Tymczasem Fatima i Faruq przychodzą na identyfikację zwłok. Fatima jest porusza zachowaniem Faruqa, rozpaczającego nad ciałem młodszego brata. Kiedy Javier sugeruje jej, żeby opuściła niebezpieczną dzielnicę, ona odmawia i wyraża nadzieję, że przyszłość przyniesie zmiany na lepsze.

Ojciec Faruqa każe przysiąc synowi, że nie szukał zemsty, bo nie chce stracić drugiego syna, ani narażać rodziny. Fran przyprowadza na komisariat dwoje mężczyzn, domniemanych sprawców strzelaniny przed domem Faruqa. Javier podejrzewa, że Fran zmówił się z Aníbalem i dostarczył mu dwa kozły ofiarne. Aníbal potrzebuje człowieka do kolejnego ataku w zemście za krzywdę wyrządzoną jego matce. Karim zgłasza się na ochotnika. Sara wyznaje Fatimie, że jest w trzecim miesiącu ciąży…

Materiały novela.pl / Fot. Telecinco

„El Príncipe – Dzielnica zła” (El Príncipe), serial, Hiszpania 2014-2015; Reżyseria: Norberto López Amado; Występują: Álex González, José Coronado, Rubén Cortada, Hiba Abouk i inni; Strona: www.novela.pl/el-principe-dzielnica-zla/

[tabs tab1=”El Príncipe – Dzielnica zła – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.