„Akacjowa 38” – Odcinek 8: Opatrzona rana

W 8. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Justo zaczyna odzyskiwać pamięć. Germán opatruje ranę Manueli. Emisja 18 stycznia 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Rosina udaje przejętą kończącymi się zapasami żywności, żeby dać służącej do zrozumienia, że nieprędko otrzyma zapłatę za swoją pracę. Celia denerwuje się przed wizytą lekarza. Cayetana przygotowuje ją na najgorsze i nie przebiera przy tym w słowach. Cayetana nakazuje Manueli trzymać się z dala od jej rodziny. Doña Paciencia odsyła Manuelę do lekarza, aby opatrzył jej ranę. Leonor wyjawia Pablowi, że ojciec przegrał ostatnie oszczędności w zakładzie i jej rodzina znalazła się w trudnej sytuacji.

Carlota wciąż przebywa w szpitalu. Jej życiu już nic nie zagraża, jednak wciąż potrzebuje opieki lekarskiej. Don Ramón odkrywa, że żona go porzuciła. Doktor Espinosa proponuje Germanowi, aby został jego wspólnikiem, jednak on odrzuca propozycję. Nie zgadza się z jego metodą pracy i eksperymentami przeprowadzonymi na biednych ludziach. Diagnoza ginekologa okazuje się druzgocąca dla Celii i Felipe – kobieta ma nikłe szanse na zajście w ciążę. Germán opatruje ranę Manueli. Niewiele brakuje, by zostali nakryci przez Cayetanę.

Leonor wpada na pomysł, jak pomóc rodzicom – mogłaby pójść do pracy. Rosina stanowczo odmawia i uważa, że jedynie ślub z Claudiem Castañem rozwiąże ich problemy. Justo zaczyna powoli odzyskiwać pamięć.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.