„Akacjowa 38” – Odcinek 5: Małżeństwo bez miłości

W 5. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Cayetana ma pretensje do męża, że ją zaniedbuje. Emisja 13 stycznia 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Don Ramón zwalnia Reginę za nieokazywanie należnego szacunku jego żonie i nakazuje jej natychmiast się wynieść. Cayetana żali się Fabianie, że mąż jej nie kocha. Manuela dowiaduje się, że Regina została zwolniona i opuściła kamienicę. Manuela obawa się, że zostanie zdemaskowana i stracona, i nigdy więcej nie zobaczy córki. Don Ramón nie zgadza się na przywrócenie Reginy i oczekuje od córki szacunku dla żony. Celia jest rozczarowana, gdy po raz kolejny okazuje się, że nie jest w ciąży.

Leandro domyśla się, że Manuela wpadła w oko Germanowi. Pablo dowiaduje się przypadkiem, że Regina była zaprzyjaźniona z lokalnym woźnicą. Ma nadzieję, że doprowadzi go do służącej. Cayetana zmusza córkę, aby włożyła żałobny strój i poszła z nią na grób Ponce. Przypada bowiem rocznica śmierci brata Germana, byłego narzeczonego Cayetany i ojca Carloty. Carlota cały czas się buntuje. Aby utemperować córkę, Cayetana wymierza jej policzek, przez co naraża się na gniew męża.

Zamożne sąsiadki wyśmiewają się z Trini – każą jej sobie usługiwać jakby była służącą. Pablo dowiaduje się od woźnicy, że Regina planuje po południu wyjechać z miasta. Postanawia zatrzymać ją na dworcu i odzyskać rzeczy należące do jego siostry. Cayetana wytyka mężowi, że nie okazuje jej zainteresowania. Fabiana wyjawia Manueli, że Germán poślubił Cayetanę, aby dotrzymać obietnicę daną bratu. Rita, siostrzenica Fatimy, zostaje zatrzymana. Fabiana spieszy jej z pomocą.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.