„Akacjowa 38” – Odcinek 2: Nowa tożsamość, nowe kłopoty

W 2. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Carmen znajduje pracuję. Już pierwszego dnia Cayetana posądza ją o kradzież. Emisja 10 stycznia 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Carmen, pod zmyślonym imieniem Manuela, zdobywa pracę sprzątaczki w kamienicy przy Akacjowej 38. Doña Paciencia zabiera ją do części przeznaczonej dla służby i przedstawia pozostałym służącym. Manuela zaprzyjaźnia się z jedną z nich, Casildą. Celia i Felipe od dłuższego czasu starają się o dziecko, ale bez rezultatu. Kobieta obawia się, że niezadowolony mąż przestanie ją kochać.

Cayetana wychodzi na spacer w towarzystwie Celii. W przedsionku spotyka Manuelę i już przy pierwszej okazji obraża ją i wyśmiewa. Celia upuszcza sakiewkę. Manuela wybiega za nią na ulicę, aby ją oddać. Pablo zatrzymuje siostrę i strofuje za niepotrzebne narażanie się. Nakazuje jej wrócić do pracy i nie rzucać się w oczy żandarmerii.

Manuela odkrywa, że Carlota jest córką Germana i Cayetany. Cayetana zauważa, że Manuela trzyma w dłoni sakiewkę Celii. Posądzą sprzątaczkę o kradzież i nakazuje żandarmom ją aresztować. Wieśniacy przypadkiem znajdują ciało Justa porzucone w lesie. Wrzucają je na wóz i zabierają ze sobą. Okazuje się, że mężczyzna jeszcze żyje…

Doña Paciencia prędko wyjaśnia nieporozumienie z rzekomą kradzieżą. Manuela zostaje uwolniona, jednak musi znosić nieuprzejme docinki donii Cayetany. Wieśniacy przynoszą Justa do swojego domu. Gdy orientują się, że mężczyzna żyje, postanawiają mu pomóc.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.