„Akacjowa 38” – Odcinek 15: Cayetana zmusza Manuelę do ukarania Carloty

W 15. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Cayetana wysługuje się Manuelą, żeby ukarać córkę za niestosowne zachowanie. Emisja 27 stycznia 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Trini zatrudnia Fabianę do pracy w swoim domu. Przyucza ją do obowiązków i opowiada o zwyczajach męża i pasierbicy. Manuela potyka się przed schodami i rozlewa wiadro z wodą. Musi napełnić je ponownie. Matka przyłapuje Pabla na kradzieży mięsa szefowej. Chłopak zmusza ją do milczenia. Pomimo napotkanych przeszkód Manuela napełnia wannę wodą ze źródła. Gdy oznajmia Cayetanie, że może zażyć kąpieli, ta deklaruje, że minęła jej ochota i nakazuje służącej zająć się Carlotą. Don Ramón prosi Fabianę o oddanie garnituru do krawca. Chce go odświeżyć przed festynem, podczas którego ma towarzyszyć wspólnikowi i jego żonie. Prosi, aby nie wspominała o niczym Trini.

Don Maximiliano wraca do domu. Jest osłabiony i przybity niekończącymi się problemami finansowymi. Casilda robi mu niespodziankę i podaje na kolację mięso. Leonor zmusza ją do wyjawienia, że otrzymała je od Pabla. Felipe długo nie wraca do domu. Zmęczona czekaniem na męża Celia zasypia na sofie i śni jej się koszmar – widzi w nim męża romansującego z wdową Ledesma, z którą na dodatek ma syna.

Carlota brudzi się mąką podczas asystowania Manueli w kuchni. Cayetana postanawia dać jej nauczkę i zmusza służącą do wykonania kary. Germán w porę powstrzymuje żonę i spiera się z nią w kwestii wychowania córki. Leonor umawia się z Pablem późną porą, aby podziękować mu za pomoc. Chłopak proponuje jej, żeby zaniosła swoje opowiadania do redakcji którejś z gazet. Manuela bardzo przeżywa incydent z Carlotą, który przypomina jej o Inocencii. W zaufaniu mówi Casildzie, że zmuszona okolicznościami oddała własną córkę do klasztoru, a gdy po nią wróciła, zakonnice nie chciały jej zwrócić niemowlęcia i wywiozły je w nieznane miejsce.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.