„Akacjowa 38” – Odcinek 1: Uciec od przeszłości

W 1. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Carmen ucieka od męża i oddaje córkę do przytułku. Emisja 9 stycznia 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Rok 1899. Justo wraca nocą do domu i próbuje zgwałcić żonę. Carmen jest w zaawansowanej ciąży. Broniąc się, uderza męża w głowę. Jest przekonana, że go zabiła. Ucieka z domu wraz ze swoją matką, Teresą. Kobiety zabierają cenny zegarek, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Wywożą ciało Justa i porzucają w lesie.

Carmen wydaje na świat córkę, której nadaje imię Inocencia, co znaczy niewinność. Z bólem serca oddaje dziecko do przyklasztornego przytułku. Następnie razem z matką wsiadają do pociągu i jadą do stolicy. Pablo przejmuje opiekę nad siostrą i zabiera do chatki poza miastem. Wzywa na pomoc lekarza, Germana, który ratuje ją przed pewną śmiercią i czuwa przy niej.

Carmen okazuje wdzięczność lekarzowi, ale nie chce mu wyjawić swojego imienia. Aby uciec przed przeszłością przyjmuje nowe, Manuela, a jej matka zmienia imię na Guadalupe. Gdy następnego dnia Germán zjawia się w chatce, Carmen już tam nie ma. Zostaje po niej tylko chusteczka.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów TVP i dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.