Zapowiedzi nowości serialowych Telemundo podczas Upfront 2016

Propozycje programowe amerykańskiej telewizji Telemundo na najbliższy sezon. Kontynuacje popularnych seriali oraz zapowiedzi nowych produkcji.

Cztery “super seriale”, dwa miniseriale i telenowele planuje wyprodukować w najbliższym sezonie amerykańska stacja hiszpańskojęzyczna Telemundo. Ich tytuły zostały ogłoszone podczas Upfront 2016, popularnej w Stanach Zjednoczonych prezentacji planów programowych prasie oraz inwestorom. Zapowiedziano między innymi piąty sezon popularnego serialu “El señor de los cielos” z Rafaelem Amayą, przedstawiający losy najbardziej kontrowersyjnego prezydenta Wenezueli serial “Hugo Chávez, El Comandante” z Andrésem Parrą oraz zapowiadaną już wcześniej nową wersję telenoweli “Doña Bárbara” z Aracely Arambulą.

Super seriale:

1. “El señor de los cielos” (sezon piąty) – Aurelio Casillas wytoczy kolejną wojnę w Meksyku. Tym razem jego przeciwnikami nie będą rząd, DEA ani kartele narkotykowe, ale członkowie jego rodziny. W rolach głównych ponownie Rafael Amaya (“Ktoś cię obserwuje”), Fernanda Castillo (“Nieposkromiona miłość”) i Carmen Aub (“Gdzie jest Elisa?”).

2. “El Chema” – Historia Chemy Venegasa, postaci znanej z serialu “El señor de los cielos” i wykreowanej przez Mauricia Ochmanna (“Pustynna miłość”). Jego związek ze światem przestępczym rozpoczął się jeszcze w czasach dzieciństwa. Jako nastolatek przemycał przez granice marichuanę schowaną w plecaku. Nie miał oporów przed splamieniem sobie rąk krwią jako płatnym zabójcą, aż awansował na szefa grupy i jednego z najbardziej poszukiwanych lordów narkotykiwych. W jego życiorysie nie brakuje miłosnych przygód, od tych niewinnych, po skomplikowane i niebezpieczne, jak ta z Rutilą Casillas, córką Aurelia Casillasa.

3. “Hugo Chávez, el comandante” – Fikcyjna opowieść inspirowana życiem byłego prezydenta Wenezueli, Huga Cháveza, najbardziej wpływowego i kontrowersyjnego polityka Ameryki Południowej swoich czasów. W głównej roli znakomity aktor Andrés Parra, kojarzony z roli Pabla Escobara w serialu “El patrón del mal”.

4. “Señora Acero, la coyote” (sezon trzeci) – Opowieść o Vicencie Rigoresie, odważnej i zbuntowanej kobiety, która wgryzła się w zdominowany przez mężczyzn świat przemytu narkotyków. Zasłynęła jako budząca postrach kobieta-kojot (osoba przerzucająca emigrantów) działająca przy granicy amerykańsko-meksykańskiej. Głęboko wierzy, że jedynym przestępstwem popełnionym przez migrujących jest urodzenie się po niewłaściwej stronie linii rozdzielającej dwa kraje. Nienawidzi przemytników narkotyków, nieświadoma swoich powiązań z jednym z największych rodów słynących z handlu narkotykami w Meksyku. W roli głównej debiutująca w barwach Telemundo meksykańska aktorka Carolina Miranda. Partnerują jej Sergio Goyri (“Kobieta ze stali”) i Luis Ernesto Franco (“Bezwstydnice”).

Miniseriale:

1. “El César” – Biografia legendarnego meksykańskiego boksera Julia Césara Cháveza, niezwyciężonego przez 13 lat, 11 miesięcy y 14 dni. Historia mężczyzny, który miał wszystko, rodzinę, sławę, pieniądze i legiony wielbicieli, i zapragnął mieć jeszcze więcej. Zetknięcie ze światem przemytników narkotyków, romanse z gwiazdami Hollywoodu, a przede wszystkim uzależnienie od narkotyków i alkoholu przyczyniły się do jego porażki zawodowej i niemalże jego śmierci. Serial obnaża burzliwe życie mistrza poza ringiem, w jego niełatwej drodze do kariery.

2. “Cortes, conquistador de México” – Oparta na powieści Juana Mirallesa odyseja hiszpańskiego konwistadora Hernána Cortésa do Nowego Świata. Opowiada o tym, w jaki sposób Hiszpan przezwyciężył konspiracje towarzyszy wyprawy, poradził sobie z oporem tubylczych plemion oraz sprzeciwem Diega Velázqueza, gubernatora Kuby, w drodze do zdobycia znacznej części Meksyku, czym trwale zapisał się na kartach historii.

Seriale i telenowele:

1. “La querida del centauro” (sezon drugi) – Kontynuuacja historii Benedectina Garcíi, zwanego Centaurem, przemytnika narkotyków. Uznany za zmarłego mężczyzna próbuje odbywać swoje nielegalne imperium po krawej wojnie między kartelami i planuje zemstę na Yolandzie i Gerardzie, których obwinia o swoją niedolę oraz śmierć swojego syna. W rolach głównych ponownie Humberto Zurita (“Królowa południa”), Ludwika Paleta (“Otchłań namiętności”) i Michel Brown (“Gorzka zemsta”).

2. “La doña” – Drugie podejście Telemundo do przeniesienia na mały ekran powieści Rómula Gallegosa pt. “Doña Bárbara”, będacej krytycznym spojrzeniem przez autora na Wenezuelę rządzoną przez despotów i barbarzyńców, reprezetowanych w osobie Bárbary, poprzez ukazanie kontrastu z pokoleniem ludzi wykształconych, będących nadzieją na lepsze jutro, skupionych w postaci Santosa Luzardo. Tym razem w rolach głównych Aracely Arámbula (“La patrona”) i David Chocarro (“Dom po sąsiedzku”).

3. “Sin senos sí hay paraíso” – Ciąg dalszy jednej z najpopularniejszych telenowel Telemundo pt. “Sin senos no hay paraíso”, ukazyjący nowe pokolenie kobiet wspinających się po szczeblach sukcesu bez ingerowania we własny wygląd poprzez bolesne i drogie operacje plastycznej. Na czele obsady stoją Catherine Siachoque (“Królowa serc”), Carolina Gaitán (“Narcos”) i Fabián Ríos (“W obronie honoru”).

Telenowele muzyczne i komediowe:

1. “Guerra de ídolos” – Serial muzyczny, przyglądający się ludziom stojącym za sterami złotego interesu jakim jest latynoska muzyka w Stanach Zjednoczonych. Pokaźne rancza, huczne fiesty, profesjonalne studia nagraniowe są tłem dla historii rodziny Solar, rozpoczynającej się od śmierci Julia Césara, gwiazdy meksykańskiej muzyki regionalnej, w której nie zabrajnie intryg, miłości i adrenaliny towarzyszącej bezwzględnemu wyścigowi po sławę.

2. “La Fan” – Autorski projekt aktorki Angéliki Vale (“Przyjaciółki i rywalki”), napisany przez Marcelę Citterio, o skromnej i przebojowej kobiecie, która zakochuje się ze wzajemnością w swoim idolu, sławnym aktorze telenowel Lucasem Duarte.

3. “Silvana sin lana” – Remake chilijskiej teleoweli pt. “Pituca sin lucas”. Romantyczna opowieść o bogaczce, która po stracie całego majątku zostaje zmuszona do zamieszkania w biednej dzielnicy, gdzie poznaje – i zakochuje się – Manuela, sprzedawcę ryb, zaciętego wroga szmalownych ludzi z wyższych sfer. W rolach głównych kojarzony z “Pieskiej miłości” duet aktorów Carlos Ponce i Maritza Rodríguez.Comments

  1. Mnie z tych nowości w sumie interesuje tylko La Dona z Aracely i Davidem, będą świetną parą. Pozostałe to kontynuacje, których i tak nie oglądałam. Mam nadzieję że Puls wyemituje jeszcze La Patronę i Los Miserables z Chule.

  2. A ja z tych nowości chciałbym zobaczyć El cesar, La Donę, Sin Senos Si hay Paraiso i ewentualnie Silvana Sin Lana, może jakaś stacja w 2017r coś z Telemundo z 2016r wyemituje np. Novela tv, a w tym roku na Noveli tv oczekuje: “Bajo el mismo cielo, La Patrona i En otra Piel.

  3. Super! :-) Z tych nowości chciałabym zobaczyć miniserial ‘El Cesar’ oraz telenowele ‘La Fan’ i ‘Silvana sin lana’. Na super seriale typu ‘El Chema’ czy ‘Senora Acero’ w Polsce raczej nie ma szans bo serial ma sezony a tu jedynie puściliby jeden sezon a reszty nie…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.