„Todas as flores” najlepszą telenowelą pierwszej edycji Rose d’Or Latinos

W Miami rozdano pierwsze nagrody Rose d’Or Latinos. Wyróżniono, m.in. telenowelę „Todas as flores”, serial „Kocham cię i to boli” i film „Argentyna 1985”.

Ponad 60 lat temu szwajcarska telewizja Swiss po raz pierwszy wyróżniła międzynarodowe produkcje telewizyjne nagrodami Rose d’Or. Od tamtego czasu „złote róże” zyskały na prestiżu, stały się jednymi z najważniejszych nagród przemysłu telewizyjnego, i otrzymały wsparcie Europejskiej Unii Nadawców.

W ubiegłym roku zdecydowano o stworzeniu odrębnej marki, skierowanej na iberoamerykański rynek – Rose d’Or Latinos. Jak wyjaśnia Marcos Santana, przewodniczący jury pierwszej edycji konkursu, jest to odpowiedź na rosnące zainteresowane produkcjami z Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej na całym świecie. „Seriale takie jak «Narcos», «Królowa Południa» czy «Dom z papieru» wybiły się spośród ogromu tytułów serwowanych przez platformy streamingowe. Doszło także do wielkiej ewolucji sposobu produkowania telenowel, w której pionierami są Globo i Telemundo” – wskazał.

Dwa tygodnie temu w Miami rozdano pierwsze nagrody Rose d’Or Latinos w 11 kategoriach. Tytuł najlepszej telenoweli otrzymała brazylijska produkcja „Todas as flores” (Globo) – nominacje otrzymały: „Królowa Południa” (Telemundo), „La ley de Baltazar 21” (Mega Chile), „Queridos papás” (TVI Portugal), „El señor de los cielos” (Telemundo) czy „Romina poderosa” (Caracol). W kategoriach serialowych triumfowały „Poquita fe” (Movistar+), „Kocham cię i to boli” (HBO), „El encargado” (Star+) i „Noticia de un secuestro” (Prime Video). Nagrodę dla najlepszego filmu zdobyła „Argentyna 1985” w reżyserii Santiaga Mitre.

Pełna lista zwycięzców:
Najlepsza telenowela: „Todas as flores” (Brazylia)
Najlepszy miniserial: „Poquita fe” (Hiszpania)
Najlepszy serial dla dzieci lub młodzieży: „Kocham cię i to boli” (Meksyk)
Najlepszy program rozrywkowy: El hormiguero (Hiszpania)
Najlepszy program dokumentalny: „Los sobrevivientes. Colonia dignidad” (Chile)
Najlepsze reality show: „Libre de reír” (Meksyk)
Najlepszy talent show: „Falso almor” (Hiszpania)
Najlepszy film: „Argentyna 1985” (Argentyna)
Najlepszy serial komediowy: „El encargado” (Argentyna)
Najlepszy serial dramatyczny: „Noticia de un secuestro” (Chile/Kolumbia)
Najlepsza audycja: „Frente al asesino” (Urugwaj)Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.