José Maurícia Fittipaldi ogłosił podczas targów Mipcom w Cannes, że Televisa otwiera swoje biuro w São Paulo. Meksykański nadawca jest obecny w Brazylii od ponad 30 lat za sprawą swojego partnerstwa ze stacją SBT, które nieprzerwanie i sukcesywnie emituje takie telenowele jak “Paulina”, “Cena Marzeń”, czy “Maria z Przedmieścia”. SBT również wyprodukowało swoje remake “Ricos também choram”, “Esmeralda” i ”Seus olhos”.

W 2008 roku, SBT zakończyło współpracę z Televisą, która podpisała umowę z Rede Record, czego owocem była brazylijska wersja “Brzyduli” i “Zbuntowanych”.

Teraz Televisa pragnie złączyć siły ze swoim największym konkurentem i gigantem brazylijskim – Globo. Stacja planuje osadzić swoje produkcje na rynku brazylijskim.

Televisa jest piątą, co do wielkości największą siecią telewizyjną na świecie. Wyprzedzają ją tylko ABC (pierwsze miejsce), Globo (drugie miejsce), CBS (trzecie miejsce) i NBC (czwarte miejsce).

Globo i Televisa są jedynymi latynoamerykańskimi stacjami, które znalazły się w pierwszej 20. światowego rankingu billingu, utworzonego przez ZenithOptimedia. Brazylijska stacja uplasowała się na 17 miejscu z 4,7 bilionami USD, a tuż za nią, na 18 miejscu znalazła się Televisa, z przychodem równym 4,5 bilionów USD.


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.