Nominacje Emmy

Już 25 listopada br. w Nowym Jorku zostaną ogłoszeni zwycięzcy tegorocznego rozdania telewizyjnych Oscarów, czyli Emmy International Award. W tym

Już 25 listopada br. w Nowym Jorku zostaną ogłoszeni zwycięzcy tegorocznego rozdania telewizyjnych Oscarów, czyli Emmy International Award.

W tym roku w kategorii Najlepsza Telenowela konkurować będą dwie brazylijskie telenowele “Avenida Brasil” (Brazil Avenue) i “Lado a Lado” (Side by Side). Ponadto brazylijski serial “Como Aproveitar o Fim do Mundo” (How to Enjoy the End of the World) został nominowany w kategorii Najlepszy Serial Komediowy, a “O Brado Retumbante” (Next in Line) jako Najlepszy Serial Dramatyczny.

Brazylijska aktorka, nominowana do Oscara za występ w filmie “Dworzec Nadziei”, tym razem zawalczy o Emmy za rolę w serialu “Doce de Mãe” (In Sweet Mother), zaś Marcos Palmeira został nominowany w kategorii Najlepszy Występ Aktorski za swoją rolę w serialu wyprodukowanym przez HBO “Mandrake”.

Ostatnia nominacja jaka zawędrowała do Brazylii należy do stacji “TV Cultura” za serial dziecięcy “Pedro & Bianca”.

Meksyk został nominowany w kategorii Najlepszy Program Artystyczny, w którym wytypował program “La Máquina Loca” (Multiple Views) oraz w kategorii Najlepszy Dokument za “5 de Mayo, Un Dia de Gloria”.

Argentyna może pochwalić się nominacją w kategorii Najlepszy Dokument Dziecięcy za “Mentira la Verdad” (Truth Lies).

Jedną nominację uzyskał także Urugwaj za mini-serial “SOMOS – Cadáver se necesita”, oraz Kolumbia za “Reto al Chef 2” w kategorii Najlepszy Program Rozrywkowy.

Spis wszystkich nominacji 41-wszej edycji Emmy International Award można zobaczyć tutaj.Comments

  1. Szkoda że nie są nominowane jakieś tele meksykańskie (Televisa) lub produkcji USA (Telemundo).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.