Już 25 listopada br. w Nowym Jorku zostaną ogłoszeni zwycięzcy tegorocznego rozdania telewizyjnych Oscarów, czyli Emmy International Award.

W tym roku w kategorii Najlepsza Telenowela konkurować będą dwie brazylijskie telenowele „Avenida Brasil” (Brazil Avenue) i „Lado a Lado” (Side by Side). Ponadto brazylijski serial „Como Aproveitar o Fim do Mundo” (How to Enjoy the End of the World) został nominowany w kategorii Najlepszy Serial Komediowy, a „O Brado Retumbante” (Next in Line) jako Najlepszy Serial Dramatyczny.

Brazylijska aktorka, nominowana do Oscara za występ w filmie „Dworzec Nadziei”, tym razem zawalczy o Emmy za rolę w serialu „Doce de Mãe” (In Sweet Mother), zaś Marcos Palmeira został nominowany w kategorii Najlepszy Występ Aktorski za swoją rolę w serialu wyprodukowanym przez HBO „Mandrake”.

Ostatnia nominacja jaka zawędrowała do Brazylii należy do stacji „TV Cultura” za serial dziecięcy „Pedro & Bianca”.

Meksyk został nominowany w kategorii Najlepszy Program Artystyczny, w którym wytypował program „La Máquina Loca” (Multiple Views) oraz w kategorii Najlepszy Dokument za „5 de Mayo, Un Dia de Gloria”.

Argentyna może pochwalić się nominacją w kategorii Najlepszy Dokument Dziecięcy za „Mentira la Verdad” (Truth Lies).

Jedną nominację uzyskał także Urugwaj za mini-serial „SOMOS – Cadáver se necesita”, oraz Kolumbia za „Reto al Chef 2” w kategorii Najlepszy Program Rozrywkowy.

Spis wszystkich nominacji 41-wszej edycji Emmy International Award można zobaczyć tutaj.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.