Mercedes Funes jako Tita z Buenos Aires

“Yo soy así” śpiewała z przekorą niezapomniana Tita Merello. Jej historię przybliży Teresa Constantini w filmie “Tita de Buenos Aires” z Mercedes Funes.

Ten film może okazać się jednym z najbardziej wyczekiwanych przez Argentynę, sugerują zagraniczne media. Teresa Constantini (“Felicitas”) wynosi na wielki ekran rozgrywającą się w latach 20. XX wieku w Buenos Aires historię sławnej aktorki, tancerki i piosenkarki tanga, Tity Merello, w którą wcieliła się Mercedes Funes (kojarzona z telenoweli “Ojciec Coraje”).

“Yo soy así, Tita de Buenos Aires” przybliża pierwsze kroki Tity w zdominowanym przez mężczyzn środowisku artystycznym, kierującym się żelaznymi zasadami, w którym nie było miejsca dla kobiety artystki. Kiedy pracowała w teatrze Bataclán zainteresował się nią Yrigoyen Iriondo, który został jej mentorem, wyprowadził z analfabetyzmu, doprowadził do podpisania pierwszego zawodowego kontraktu oraz rozsławił. Wkrótce Tita otrzymała zaszczyt wystąpienia przed Carlosem Gardelem oraz poznała miłość swojego życia, Sandriniego, gwiazdy ówczesnego kina.

W obsadzie filmu znaleźli się Damián de Santo (jako Luis Sandrini), Esther Goris, Andrea Pietra, Ludovico di Santo, Mario Pasik, Soledad Fandiño i Enrique Liporace. Premiera w Argentynie zaplanowana jest na 5 października.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.