Emmy dla Telemundo i Globo

W miniony poniedziałek po raz 42. rozdano telewizyjne Oscary, czyli Emmy International. W tym roku na liście zwycięzców znalazły się

W miniony poniedziałek po raz 42. rozdano telewizyjne Oscary, czyli Emmy International. W tym roku na liście zwycięzców znalazły się dwaj giganci produkujący telenowele. Pierwszy raz w historii nagród rozdano statuetkę w kategorii “Najlepszy Program Hiszpańskojęzyczny” dzięki czemu “El señor de los cielos” koprodukcji Telemundo i Argosu zdobyło to prestiżowe wyróżnienie.

“Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia. Sukces “El Señor de los Cielos” był możliwy dzięki wspaniałej ekipie i obsadzie, zwłaszcza Rafaela Amaya.” – stwierdził Joshua Mintz, wiceprezes studia Telemundo.

“Nasze produkcje są dojrzałe, pełne zwrotów akcji i bardziej dynamiczne niż tradycyjne telenowele. “El Señor de los Cielos” było na pierwszym miejscu w ramówce kanału Televisy w Meksyku”. – dodał Marcos Santana, dyrektor Telemundo.
El Señor de los Cielos to historia Aurelia Casillas (Rafael Amaya), handlarza narkotyków. Mężczyzna staje się najbardziej wpływowym i kontrowersyjnym człowiekiem w Meksyku. Postać była inspirowana Amandem Carrillo, który w dzieciństwie stracił swego ojca.

Powody do świętowania ma również brazylijskie Globo, które po raz piąty odebrało nagrodę. Tym razem w kategorii “Najlepsza Telenowela” zwycięzcą okazało się “Joia Rara“.

“To radość otrzymać takie uznanie. Pisałyśmy tę historię od serca, chcąc nakłonić ludzi do pokoju i współczucia. Świadomość, że to nawoływanie trafiło do ludzi jest bardzo ważne” – powiedziała Thelma Guedes, jedna z autorek scenariusza.

“Uważam, że nominacja do tej nagrody jest już zwycięstwem. To była prawdopodobnie najtrudniejsza praca, jaką kiedykolwiek zrobiłam. Czuję, że to wyzwanie opłaciło się, a nawet więcej.” – dodała Duca Rachid, druga z autorek tekstu.
„Joia Rara” to saga miłości Franza (Bruno Gagliasso) i Amélinhi (Biaca Bin), którzy są rodzicami Péroli (Mel Maia), dziewczynki, która jest reinkarnacją tybetańskiego kapłana. Dziewczynka dzięki swojej dobroci stara się nawrócić swojego dziadka, Ernesta Hausera (José de Abreu) i resztę rodziny do pokoju i wzajemnej miłości.

[tabs tab1=”Promo” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]


[/tab]

[/tabs]


Comment

  1. Telemundo the best :-)PROSIMY O WIĘCEJ ICH PRODUKCJI W PL:-):-):-)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.