“El señor de los cielos” wyruszył w piąty lot

Rafael Amaya po raz piąty wciela się w Aurelia Casillasa, zwanego panem przestworzy, w nagrodzonym Emmy International serialu “El señor de los cielos”.

Po niezbyt udanej pierwszej połowie roku, podyktowanej przeciętnymi wynikami oglądalności seriali “La fan”, “El chema” i “La querida de centauro 2”, amerykańska telewizja Telemundo liczy, że wraz z piątą odsłoną popularnego serialu o “panu przestworzy” słupki poszybują w górę. Z pierwszych informacji wynika, że emitowany wczoraj premierowy odcinek nowego sezonu obejrzało ponad 2 miliony widzów (1,4 mln w grupie 18-49, dane Nielsen Overnight Affiliates) – to prawie dwa razy więcej, niż emitowany przez konkurencyjną telewizję Univision serial “La piloto”.

Dotychczasowy sukces “El señor de los cielos” przerósł oczekiwania twórców. “Serial jest rozchwytywany w serwisach OTT, masowo oglądany w telewizji, a jednocześnie udostępniony na DVD, płatnych kanałach telewizji kablowych oraz z nielegalnych źródeł i we wszystkich się sprawdza” – powiedział Epigmenio Ibarra, dyrektor generalny telewizji Argos, współprodukującej serial. W czym tkwi fenomen serialu? “W znakomitej obsadzie i wyśmienitym scenariuszu” – odrzekł.

Piąty sezon przyniesie rozwiązania niewyjaśnionych wcześniej wątków. Aurelio Casillas (w tej roli Rafael Amaya) osiadł razem ze swoją ostatnią kochanką Emilianą Contreras (Vanessa Villela) na ranczo położonym w “złotym trójkącie”, miedzy meksykańskimi stanami Sonora, Sinaloa i Durango. Ponieważ został oficjalnie uznany za zmarłego, zamierza rozkoszować się spokojnym życiem, tak długo jak będzie to możliwe. Domyśla się bowiem, że wkrótce przyjdzie mu stoczyć niezakończoną wojnę z Víctorem (Raúl Méndez), z której tylko jeden ujdzie z życiem.

Obok aktorów związanych już widzom serialu, tj. Fernanda Castillo, Carmen Aub czy Sabrina Seara, w obsadzie nowego sezonu pojawią się Mariana Seoane, Patricia Vico, Alejandro Lopez, Jorge Luis Moreno, Emmanuel Esparza i Rafael Novoa. Autorem scenariusza jest Luis Zelkowicz. Reżyserią zajęli się Danny Gavidia i Víctor Herrera.

Przed miesiącem telewizja Telemundo zapowiedziała produkcję szóstego sezonu.

[tabs tab1=”El señor de los cielos 5 – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.