Arantxa Aranguren i Sheyla Fariña jako matka i córka w filmie „Mamuśka”

Aktorki z serialu „Akacjowa 38” Arantxa Aranguren i Sheyla Fariña wystąpiły razem w krótkometrażowym filmie „Mamuśka” dostępnym w FilmBox+.

Rola matki panny młodej nie ogranicza się wyłącznie do wybierania koloru kwiatów na ślubie córki, o czym przekują nas Juanma Pina i Pedro Sancho w krótkometrażowym filmie „Mamuśka” (La madrina). W rolę matki i córki wcieliły się (ponownie) aktorki Arantxa Aranguren i Sheyla Fariña, czyli Guadalupe i Manuela z serialu „Akacjowa 38”. Gościnnie w jednej ze scen zagrał także David Venancio Muro, czyli Servando.

Tytułowa „Mamuśka”, czyli matka panny młodej (Arantxa Aranguren), nie jest zadowolona, gdy nakrywa swoją córkę palącą papierosy w sukni ślubnej. Alicia (Sheyla Fariña) ma na głowie jednak ważniejsze sprawy, by przejmować się taką błahostką. Przyjaciele podtrzymują na duchu zdenerwowaną kobietę i są gotowi pomóc naprawić to, co wydaje się nieuniknione. Matka tymczasem zachowuje spokój, jak gdyby miała wszystko pod kontrolą?

Ten zaledwie 9-minutowy film miał premierę w 2017 roku i został bardzo dobre przyjęty w Hiszpanii. Zjeździł wiele filmowych festiwali i zainteresował się nim nawet amerykański oddział HBO. Wygrał plebiscyt publiczności w kategorii filmów komediowych 3. Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Carabanchel (Madryt). Ponadto, został zakwalifikowany do sekcji oficjalnej Festiwalu w Cans (w Galicji, nie mylić z Cannes), którego jury przyznało Arantxi Aranguren nagrodę dla najlepszej aktorki.

Film „Mamuśka” dostępny jest na platformie FilmBox+. Można go obejrzeć także na kanale Filmbox Arthouse. Najbliższa emisja we wtorek 30 stycznia o godz. 10.30. Kolejne 14 lutego o godz. 9.50 i 24 lutego o 8.25.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.