Pierwszy taki Hiszpański Maraton Strachu i to w 9 miastach Polski

Trzy horrory podane na raz w ramach pierwszego Hiszpańskiego Maratonu Strachu w marcu i w kwietniu w największych miastach w Polsce.

Selekcjonerzy Tygodnia Kina Hiszpańskiego w tym roku serwują po raz pierwszy specjalne menu z krwistymi daniami. Pod szyldem Hiszpańskiego Maratonu Strachu w dziewięciu miastach Polski wyświetlone zostaną horrory rodem z Półwyspu Iberyjskiego. “To propozycja dla wszystkich koneserów mocnych wrażeń. Przygotowaliśmy trzy mrożące krew w żyłach historie odsłaniające mroczną stronę hiszpańskiej duszy. Rodzinne tajemnice i religijne rytuały w ponurej madryckiej kamienicy, zazdrość i szaleństwo w śnieżnej głuszy i poszukiwanie erotycznych doznań w zielonkawym świetle kostnicy” – zdradzają organizatorzy wydarzenia.

W repertuarze znalazły się:

Gniazdo ryjówek

“Gniazdo ryjówek” (oryg. Musarañas), reż. Juanfer Andrés, Esteban Roel
Hiszpania, lata 50. Montse (Macarena Gómez) jest utalentowaną krawcową, ale od lat nie opuściła progu swojego madryckiego mieszkania – cierpi na agorafobię. Po śmierci matki i zniknięciu ojca (Luis Tosar), kobieta stała się surową opiekunką swojej młodszej siostry (Nadia de Santiago) i coraz bardziej pogrąża się w świecie religijnych rytuałów. Pozorny spokój siostrzanego domostwa zostanie zakłócony, gdy w drzwiach pojawi się przystojny sąsiad w potrzebie…

Wyprodukowany przez Álexa de la Iglesię, ulubieńca publiczności Tygodnia Kina Hiszpańskiego, film zadebiutował na festiwalu w Toronto, skąd powędrował do sekcji konkursowej Sitges Film Festival. Był doceniony zarówno przez hiszpańską publiczność, jak i krytyków. Nominowany do nagród Goya w kategorii debiut reżyserski oraz najlepsza rola żeńska (Macarena Gómez). Zdobył statuetkę za najlepszą charakteryzację (José Quetglas i Carmen Veinat ).

Ciało Anny Fritz

“Ciało Anny Fritz” (oryg. El cadáver de Anna Fritz), reż. Hèctor Hernández Vicens
Świat obiega wiadomość o nagłej śmierci młodej gwiazdy filmowej, Anny Fritz. Gdy jej zwłoki trafiają do kostnicy, pracownik prosektorium i jego dwaj koledzy postanawiają przyjrzeć im się nieco dokładniej. Bliskość nagiego ciała pięknej aktorki sprawi jednak, że posuną się znacznie dalej, niż zamierzali. Za przekroczenie tej granicy przyjdzie im jednak zapłacić wysoką cenę.

Film zadebiutował na amerykańskim SXSW Film Festival, pokazywany był też w sekcji „Nocne szaleństwo” 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz na BFI London Film Festival i Sitges Film Festival.

Ścieżka zła

“Ścieżka zła” (oryg. La senda), reż. Miguel Ángel Toledo
Małżeństwo Raula (Gustavo Salmerón) i Any (Irene Visedo) wisi na włosku. Chcąc ratować gasnące uczucie, postanawiają wraz z siedmioletnim synkiem spędzić Boże Narodzenie w malowniczej, zagubionej w górskich ostępach chatce. Ich jedynym gościem jest Samuel (Ariel Castro), mieszkaniec okolicznej wsi, z którym zaprzyjaźnia się Ana. Zaślepiony zazdrością Raúl podejrzewa żonę o romans i postanawia zrobić wszystko, by się na nich zemścić.

Maratony odbędą się w ośmiu miastach Polski w następujących terminach:
Poznań, Kino Muza – 4 marca
Katowice, Kino Światowid – 10 marca
Wrocław, Kino Nowe Horyzonty – 17 marca
Kraków, Kino Pod Baranami – 18 marca
Lublin, CK w Lublinie – 25 marca
Warszawa, Kino Muranów – 7 kwietnia
Gdańsk, Klub Żak – 7-9 kwietnia
Białystok, Kino Forum – 8 kwietnia
Toruń, CSW Toruń – 8 kwietnia

Materiały TKHTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.