16. Tydzień Kina Hiszpańskiego: “Jak zostać Katalonką” pierwszym ujawnionym tytułem

Najbardziej kasowy hiszpański film 2015 roku pt. “Jak zostać Katalonką” z Clarą Lago i Danim Rovirą w repertuarze 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

7 kwietnia po raz szesnasty rozpocznie się Tydzień Kina Hiszpańskiego, jedyny taki przegląd najciekawszych filmów współczesnej kinematografii z Półwyspu, odbywający się jednocześnie w siedmiu miastach Polski. W tegorocznym repertuarze z pewnością znajdzie się film Emilia Martineza-Lázara pt. “Jak zostać Katalonką” (oryg. Ocho apellidos catalanes), największy przebój kasowy w Hiszpanii, który obejrzało przeszło 5 milionów widzów i przyniósł zysk na poziomie 36 milionów euro, pokonując największe hollywoodzkie superprodukcje. To kontynuacja prezentowanej rok temu komedii pt. “Jak zostać Baskiem”, dla której także znalazło się w miejsc w tegorocznym repertuarze. W rolach głównych ponownie Claudia Lago, Dani Rovira, Karra Elejalde i Carmen Machi.

Rafa (Dani Rovira) po szalonej przygodzie w Kraju Basków, powrocie do rodzinnej Sewilli i – zdawać by się mogło – obiecującemu związkowi z Amaią (Clara Lago), zostaje sam. Amaia jest w Katalonii, gdzie planuje ślub z zagorzałym Katalończykiem o skłonnościach separatystycznych, hipsterem o imieniu Pau (Berto Romero), co na jej ojca, Koldo (Karra Elejalde) działa jak płachta na byka. Koldo, mimo że nigdy wcześniej nie przyszłoby mu to do głowy, postanawia opuścić Kraj Basków i ruszyć w poszukiwaniu Rafy. We dwóch mają nakłonić Amaię do zmiany decyzji. Zjawiają się w Katalonii na kilka dni przed wielką uroczystością. Towarzyszy im przyszywana mama Rafy, Merche (Carmen Machi), chcąca nawiązać kontakt z babcią wybranka serca Amai, Roser (Rosa María Sardà) i kibicująca planom Judith (Belén Cuesta), która wywróci całą historię do góry nogami. (TKH)

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego jest organizowany przez Ambasadę Królestwa Hiszpanii, Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz AP Mañana i odbędzie się w dniach 7 – 21 kwietnia 2016 w wybranych kinach w największych miastach w Polsce: w Warszawie, w dniach 7–14 kwietnia, w kinie Muranów i Luna; w Gdańsku, w dniach 8-14 kwietnia, w kinie Żak; w Krakowie w dniach 8–14 kwietnia w kinie Pod Baranami; w Poznaniu w dniach 8–14 kwietnia w kinie Muza; we Wrocławiu w dniach 8–14 kwietnia w kinie Nowe Horyzonty; w Katowicach w dniach 11–17 kwietnia w kinie Światowid oraz w Łodzi, w dniach 15–21 kwietnia, w kinie Charlie. Portal Novela.pl z dumą objął patronatem medialnym tegoroczną edycję festiwalu.

[tabs tab1=”Ocho apellidos catalanes – Zwiastun”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”28806″][/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.