W niewoli uczuć | novela.pl
W niewoli uczuć

W niewoli uczuć

Cristina jest miłą i lubianą przez wszystkich dziewczyną. Mieszka na hacjendzie “El Platanal”, bogatej posiadłości, razem z ojcem, Severianem Alvareza, gospodarzem wiejskim o silnym charakterze.

Cristina wyznaje ojcu, że spodziewa się dziecka Diega, mężczyzny, którego kocha. Severiano nakazuje Cristinie opuścić hacjendę i zamieszkać razem ze służącą, Raquelą, w stolicy, gdzie ma doczekać rozwiązania ciąży. Cristina wydaje na świat dziewczynkę, która zostaje jej zabrana i zarejestrowana jako córka Raqueli.

Federico Rivero sprowadza małą Maríę del Carmen z powrotem na hacjendę jako córkę Raqueli. Cristina, która pragnie być blisko córki, zostaje zmuszona do poślubienia Federica, człowieka nikczemnego i porywczego. Będący na skraju bankructwa Federico pragnie dobrać się do majątku świeżopoślubionej żony. Powoduje wypadkek, na skutek którego Cristina traci wzrok.

Mijają lata. María del Carmen z małej dziewczynki staje się śliczną panną, inteligentną i dobrze wychowaną. Wszyscy mężczyźni kochają się w niej, a najbardziej José María, jeden z pracowników hacjendy, który marzy, by ją poślubić, przekonany że pochodzi z tej samej klasy, co on.

Na hacjendę przybywa Carlos Manuel, siostrzeniec Federica, przystojny młodzieniec, absolwent medycyny, który powrata ze studiów za granicą. Carlos Manuel zakochuje się w Déborah Falcón nieświadomy, że kobieta jest kochanką jego wuja.

Federico odkrywa ich romans i próbuje rozdzielić kochankę ze swoim siostrzeńcem. Jednocześnie María del Carmen zakochuje się w Carlosie Manuelu od pierwszego wejrzenia, wzbudzając tym samym zazdrość Déborah, która jednoczy siły z Federiciem i knuje przeciwko młodej parze. Choć udaje im się od siebie odseparować, nie mogą ugasić miłości, jaka między nimi zapłonęła.

Carlos Manuel konsultuje z zaprzyjaźnionym specjalistą oftalmologiem przypadek ślepoty Cristiny i namawia go, by ją zoperował. Doktor Robles zakochuje się w swojej pacjentce i robi wszystko, żeby przywrócić jej wzrok. Federico, próbuje posiąść Maríę del Carmen i dobiera się do niej, ale Cristina w porę go hamuje…

KRAJ I ROK PRODUKCJI: Meksyk, 2000
LICZBA ODCINKÓW: 135

SCENARIUSZ: Caridad Bravo Adams, Liliana Abud
REŻYSERIA: Miguel Córcega
PRODUCENT: Salvador Mejía Alejandre

OBSADA: Victoria Ruffo (Cristina), Fernando Colunga (Carlos Manuel), Aracely Arámbula (María del Carmen), César Évora (Federico), Nailea Norvind (Déborah), Joaquín Cordero (Severiano) i inni

TEMAT PRZEWODNI: Juan Gabriel – Abrázame muy fuerte

13 komentarzy »

 1. ania 1 grudnia 2013 o 18:36 - Reply

  Uwiebiałam to!:)

 2. nikolakol6 16 lipca 2013 o 22:39 - Reply

  gdzie moge obejrzec tę telenowele?

  • gaviota 15 września 2013 o 10:14 - Reply

   Na youtube jest wrzucona z tvn. Świetna telenowela, fajne postaci, piękna piosenka przewodnia. Boski Fer Colunga i piękna Aracely:)

 3. adzia 2 lipca 2013 o 21:15 - Reply

  Mnie się ta telenowela mało podobała. Maria del Carmen była strasznie niedojrzała i przez to irytująca. Carlos Manuel też był facetem bez charakteru. Nie lubię tego typu protagonistów. Poza tym było też sporo niepotrzebnych wątków i postaci, które niczego nie wnosiły do historii. Teraz robią lepsze tele.

 4. aniaaa 13 marca 2013 o 22:19 - Reply

  Jedna z moich ulubionych telenowel :)

Komentarze »


X