Luís Miguel po skończeniu studiów w Lizbonie jedzie do Angoli, gdzie trwa okres rozwoju gospodarczego. Ojciec Luísa Miguela, Jorge, jest właścicielem firmy budowlanej. Luís Miguel ma groźny wypadek i trafia do szpitala. Poznaje piękną pielęgniarkę, Marę. Wkrótce kobieta znika. Luis Miguel, przekonany, że spotkał kobietę swojego życia, próbuje ją odnaleźć. Okazuje się, że ojcem Mary jest Norberto, główny klient firmy budowlanej należącej do Jorge. Norberto nienawidzi Portugalczyków i nie zamierza pozwolić, by Mara związała się z Luísem Miguelem.

Kraj produkcji: Portugalia
Emisja od 8 czerwca od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40.

Opisy odcinków

„Ta jedyna” – Odcinek 17: Decyzja Mary

W 17. odcinku telenoweli „Ta jedyna”: Mara postanawia zerwać z Arturem i opuścić Angolę. Emisja 7 lipca o godz. 8.40 w TVP1.

„Ta jedyna” – Odcinek 16: Jak rozdzielić kochanków

W 16. odcinku telenoweli „Ta jedyna”: Pilar planuje rozdzielić Marę i Luisa Miguela.. Emisja 6 lipca o godz. 8.40 w TVP1.

„Ta jedyna” – Odcinek 15: Zerwanie

W 15. odcinku telenoweli „Ta jedyna”: Mara zrywa z Arturem. Pilar pragnie zabrać syna z Angoli. Emisja 2 lipca o godz. 8.40 w TVP1.

„Ta jedyna” – Odcinek 14: Włamanie

W 14. odcinku telenoweli „Ta jedyna”: Artur znajduje w pokoju Luisa Miguela jego zdjęcia z Marą. Emisja 1 lipca o godz. 8.40 w TVP1.

„Ta jedyna” – Odcinek 13: Sprzeciw

W 13. odcinku telenoweli „Ta jedyna”: Pilar sprzeciwia się związkowi Luisa Miguela z Marą. Emisja 30 czerwca o godz. 8.40 w TVP1.