"Zagadka Hotelu Grand" od 1 kwietnia w TVP 1 | novela.pl

“Zagadka Hotelu Grand” od 1 kwietnia w TVP 1

novela.pl 3 marca 2016 18

Nagrodzony na festiwalu w Monte Carlo hiszpański serial kostiumowy pt. “Zagadka Hotelu Grand” (oryg. Gran Hotel) zagości w kwietniowej ramówce TVP 1

“Zagadka Hotelu Grand” od 1 kwietnia w TVP 1

W kwietniu Jedynka wyemituje pierwszy sezon obsypanego deszczem nagród hiszpańskiego serialu pt. “Zagadka Hotelu Grand” (oryg. Gran Hotel). Premierowe odcinki będą emitowane w piątkowe wieczory o godz. 20:25 oraz powtarzane w niedzielne popołudnia o godz. 16:00.

Akcja rozpoczyna się w roku 1905. Do idyllicznego hotelu, położonego na rozległych ziemiach północnej Hiszpanii, przyjeżdża młodzieniec imieniem Julio w poszukiwaniu jedynej siostry. Jeszcze w trakcie podróży spotyka na swojej drodze swoją wielką miłość, Alicię Alarcón, piękną córkę właścicielki hotelu, przyrzeczoną jej obecnemu dyrektorowi. Chociaż pochodzą z dwóch różnych światów, zawiązuje się między nimi silna więź, trudna do okiełznania i pozornie niemożliwa. Niebezpieczny romans splecie się z tajemnicami i sekretami ukrytymi za murami luksusowego hotelu.

Zdjęcia do serialu powstały nad zielonym wybrzeżem regionu Santander, gdzie w 1911 roku został wzniesiony Pałac Magdaleny, objęty ochroną narodowego dziedzictwa historycznego i artystycznego. W pierwszych latach świetności służył między innymi za miejsce wypoczynku hiszpańskiej rodziny królewskiej. Jego wnętrza i ogrody był inspiracją także dla poety Miguela de Unamuno, zaś José Hierro wychwalał jego zalety w wersach swoich poematów. Po wielkim sukcesie serialu w 2012 roku po raz pierwszy w historii otwarto jego drzwi dla zaciekawionych turystów.

Twórcami “Zagadki Hotelu Grand” są Ramón Campos i Gema R. Neira, na stale związani z wytwórnią Bambú Producciones. Główne role zagrali Amaia Salamanca (“Klejnoty Evity”) i Yon González (serial “Internat”). W obsadzie znaleźli się także Concha Velasco, Fele Martínez, Luz Valdenebro, Eloy Azorin, Eloy Azorin, Llorenç González i Adriana Ozores w roli czarnego charakteru.





18 komentarzy »

 1. nmarga 6 maja 2016 o 21:33 - Reply

  Nareszcie cos estetycznego, zamiast non stop serwowanych böjek amerykanskich cwaniaköw, szpiegöw i tym podobnych typköw.
  Serial pieknie zrobiony, ciekawa epoka.

 2. RADOCHONSKA 22 kwietnia 2016 o 21:59 - Reply

  BARDZO DOBRY FILM

 3. Monika 5 kwietnia 2016 o 22:27 - Reply

  podoba mi się

 4. Alma 15 marca 2016 o 21:14 - Reply

  Super, zapowiada się ekstra. Będziemy z mężem oglądać

Komentarze »


X