W kwietniu Jedynka wyemituje pierwszy sezon obsypanego deszczem nagród hiszpańskiego serialu pt. “Zagadka Hotelu Grand” (oryg. Gran Hotel). Premierowe odcinki będą emitowane w piątkowe wieczory o godz. 20:25 oraz powtarzane w niedzielne popołudnia o godz. 16:00.

Akcja rozpoczyna się w roku 1905. Do idyllicznego hotelu, położonego na rozległych ziemiach północnej Hiszpanii, przyjeżdża młodzieniec imieniem Julio w poszukiwaniu jedynej siostry. Jeszcze w trakcie podróży spotyka na swojej drodze swoją wielką miłość, Alicię Alarcón, piękną córkę właścicielki hotelu, przyrzeczoną jej obecnemu dyrektorowi. Chociaż pochodzą z dwóch różnych światów, zawiązuje się między nimi silna więź, trudna do okiełznania i pozornie niemożliwa. Niebezpieczny romans splecie się z tajemnicami i sekretami ukrytymi za murami luksusowego hotelu.

Zdjęcia do serialu powstały nad zielonym wybrzeżem regionu Santander, gdzie w 1911 roku został wzniesiony Pałac Magdaleny, objęty ochroną narodowego dziedzictwa historycznego i artystycznego. W pierwszych latach świetności służył między innymi za miejsce wypoczynku hiszpańskiej rodziny królewskiej. Jego wnętrza i ogrody był inspiracją także dla poety Miguela de Unamuno, zaś José Hierro wychwalał jego zalety w wersach swoich poematów. Po wielkim sukcesie serialu w 2012 roku po raz pierwszy w historii otwarto jego drzwi dla zaciekawionych turystów.

Twórcami “Zagadki Hotelu Grand” są Ramón Campos i Gema R. Neira, na stale związani z wytwórnią Bambú Producciones. Główne role zagrali Amaia Salamanca (“Klejnoty Evity”) i Yon González (serial “Internat”). W obsadzie znaleźli się także Concha Velasco, Fele Martínez, Luz Valdenebro, Eloy Azorin, Eloy Azorin, Llorenç González i Adriana Ozores w roli czarnego charakteru.

[tabs tab1=”Gran Hotel – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


18 KOMENTARZE

  1. Nareszcie cos estetycznego, zamiast non stop serwowanych böjek amerykanskich cwaniaköw, szpiegöw i tym podobnych typköw.
    Serial pieknie zrobiony, ciekawa epoka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.