Dwadzieścia lat po premierze premierze „Esmeraldy” meksykańska wytwórnia Televisa stworzyła remake kultowej telenoweli. O tym, czy dorównała pierwowzorowi polscy widzowie będą mogli przekonać się we wrześniu. „Światło twoich oczu” (oryg. Sin tu mirada) zagości w ramówce Czwórki.

Burzowej nocy na świat przychodzi Marina. Wątłego zdrowia dziewczynka zostaje niesłusznie uznana przez akuszerkę Damianę () za martwą i podmieniona na chłopca, Alberta, powitego tego samego dnia przez wieśniaczkę. Wszystko po to, by zadowolić don Luisa, ojca Mariny, który marzył o męskim potomku i był gotowy zostawić żonę Prudencię, gdyby ta nie obdarowała go synem i nie zapewniła ciągłości rodu Ocaranza.

Mijają lata. Otoczony luksusami Alberto (w tej roli Osvaldo de León) wyrasta na przystojnego młodzieńca i odbywa zagraniczne studia medyczne. Tymczasem Marina (kreowana przez Claudię Martín), przygarnięta przez Damianę, dorasta pośród natury i uczy się poznawać świat bez zmysłu wzroku. Kiedy rodzina Ocaranza powraca na ranczo Prudencia pragnie odnaleźć grób swojej zmarłej córki. Nie spodziewa się, że Marina żyje i właśnie spotyka na swojej drodze Alberta.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


62 KOMENTARZE

 1. Na Ipla.pl z lektorem jest dostępna telenowela “Duenos del Paraiso” z Kate del Castillo (“Królowa Południa”). Serial jest z 2015 roku z Telemundo, liczy 69. odcinków. Telenowela jest płatna. Serial pojawił się na Ipli z Vod Premium- AXN Now. Dla tego na oby dwóch platformach serial jest płatny. Emisji w telewizji nigdy nie było.

  • Serial jest (lub był) dostępny w serwisach VOD oferujących programy z biblioteki AXN. Cały pierwszy sezon oraz 35 odcinków drugiego sezonu obecnie można znaleźć jedynie na platformie Horizon Go, dostępnej dla abonentów UPC. Całość liczy 71 odcinków.

 2. To że jest premierowa telenowela. To tylko dzieki Esmeraldzie. Remake tego serialu pokusilo Czwórkę do zakupu. Najwidoczniej inne telenowele w portfolio dystrybutora telenoweli nie intereduja Czwórkę. Więc do yej premiery pidchodze jednorazowo bo stacja i tak będzie kupować telenowele sprzed lat które bardziej im się opłacają.

 3. Do XYZ – Oczywiście każdy ma wybór, dlatego nie uśmiecha mi się oglądać znanych historii i to tak krótkim w czasie od oryginału – I to dlatego zawiódł mnie TV4 .

  I nie chodziło mi że stacja każde przyjmować to co daje, ale o to niektórzy ludzie zachwalają się jak widać każdą nowością .

 4. STM to historia z XXI czyli już fony i komóry,a “Esmeralda” z 1997r. była w starym stylu,obraz inny a STM różni się mega,sam oglądałem i szkoda,że nie zrobili jej w starym stylu czyli brak tej “bajkowości” że się tak wyrażę ale wszystko rekompensowała mi genialna protka <3

 5. Mateusz- TV4 nikomu nie każe przyjmować tego co dają, każdy ma wybór i może oglądać lub nie. Emerlada miała bardzo dobre wyniki oglądalności, więc idą za ciosem i kupują nowszą wersje. Szło się tego spodziewać.
  A tak poza tym to od 7 września ITV o godz. 13;40 będzie emitować Tierra de reyes – “w obronie honoru” :D Świetna wiadomość. Dziwne , że novela jeszcze o tym nie pisze. :P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.