Nie wszystkie historie miłosne są proste. Właściwie, istnieją też takie, które są niemożliwe, osadzone w nieprzyjaznym otoczeniu, w którym mnożą się przeszkody i rosną różnice, wystawiając na kolejne próby płomienne uczucie, aż zdaje się ono być nie do uratowania. Jaka jest historia Fatimy, młodej Hiszpanki o muzułmańskich korzeniach, i Javiera, agenta CNI na tropie radykalnych islamistów – bohaterów sprzedanego do ponad dwudziestu krajów hiszpańskiego serialu pt. „El Príncipe – Dzielnica zła” – będzie można przekonać się w już 3 stycznia.

Javier Morey, młody i przeszkolony agent CNI, przybywa do Ceuty z misją zweryfikowania podejrzeń współpracy lokalnej policji z muzułmańskimi ekstremistami. By dotrzeć do prawdy, przenika do jednego z oddziałów jako nowy funkcjonariusz. Zostaje przyjęty pod skrzydła Frana, policyjnego weterana, dbającego o spokój w dzielnicy El Príncipe. W trakcie odkrywania skomplikowanego świata Morey poznaje Fatimę, muzułmańską nauczycielkę, siostrę jednego z najważniejszych w dzielnicy dilerów narkotykowych. Dziewczyna ma również drugiego, młodszego brata, który zaginął trzy miesiące wcześniej i wobec obojętności lokalnych władz jest zdecydowana rozpocząć poszukiwania na własną rękę. Z początku Morey próbuje posłużyć się Fatimą do zdobycia istotnych dla niego informacji, jednak z upływem czasu coraz trudniej jest mu oprzeć się zauroczeniu piękną nauczycielką, co może narazić zarówno powodzenie jego misji, jak i jego własne życie.

Wyprodukowany przez telewizję Telecinco we współpracy z wytwórnią Plano a Plano oryginalny serial „El Príncipe – Dzielnica zła” to thriller policyjny, obfitujący w elementy szpiegowskie, intrygi i akcje w zestawieniu z romantyczną historią zakazanej miłości dwojga ludzi z dwóch różnych światów. Jego twórcy, Aitor Gabilondo Sánchez i César Benítez Delgado, zainspirowali się doniesieniami sprzed ośmiu lat dotyczącymi współpracy CNI z funkcjonariuszami policji lokalnej w Ceucie w celu zdobycia informacji na temat grup o utrudnionym dostępie. Posłużyli się również materiałami opublikowanymi przez hiszpańską prasę w miesiącach czerwiec-wrzesień 2013 roku, w których opisywano, jak Guardia Civil oraz Policía Nacional rozbroiły hiszpańsko-marokańską siatkę konspiracyjną radykalistów, perfekcyjnie zorganizowaną i zhierarchizowaną, której członkowie zamieszkiwali w miastach Ceuta i Castillejos. Owa sieć, mająca powiązania z Al-Qaedą, werbowała do swoich szeregów młodych mężczyzn, oferując w zamian dla ich rodzin znaczny zastrzyk gotówki pochodzącej z handlu narkotykami. Byli oni zaznajamiani z technikami terrorystycznymi oraz przygotowywani mentalne przed wysłaniem do Syrii na misje samobójcze.

Złożony z dwóch sezonów serial odniósł niebywały sukces w Hiszpanii, gdzie oglądało go średnio 4,8 miliona widzów. Premierowy odcinek przyciągnął przed ekrany ok. 6,2 miliona widzów, co przełożyło się na 33% udziałów w oglądalności, i przeszedł do historii jako najlepiej oglądany premierowy epizod w hiszpańskiej telewizji. Serial został sprzedany do ponad dwudziestu krajów tj. Argentyna, Brazylia, Włochy, Meksyk, Portugalia czy Stany Zjednoczone. W rolach głównych wystąpili m.in. José Coronado („Trup”), Álex González („Combustión”, „Zakochany Skorpion”), Huba Abour (serial „W sercu oceanu”) i Rubén Cortada (serial „Bandolera”).

Emisja w TVP 1 od 3 stycznia w każdy wtorek o godz. 21:25.
Strona serialu: https://novela.pl/el-principe-dzielnica-zla/
Facebook: @elprincipedzielnicazla

Opracowano w oparciu o materiały Mediaset España

[tabs tab1=”El Príncipe – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


7 KOMENTARZE

  1. Świetny serial trzymający człowieka w napięciu do następnego odcinka . Otwiera oczy na pracę
    szpiegów Świetna gra aktorów to nie badziewie za wielkiej H2o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.