Serial "El Príncipe - Dzielnica zła" od 3 stycznia w TVP 1 | novela.pl

Serial “El Príncipe – Dzielnica zła” od 3 stycznia w TVP 1

novela.pl 19 grudnia 2016 7

Wielki hit hiszpańskiej telewizji, serial “El Príncipe – Dzielnica zła”, premierowo od 3 stycznia w TVP 1. W rolach głównych José Coronado i Álex González

Serial “El Príncipe – Dzielnica zła” od 3 stycznia w TVP 1

Nie wszystkie historie miłosne są proste. Właściwie, istnieją też takie, które są niemożliwe, osadzone w nieprzyjaznym otoczeniu, w którym mnożą się przeszkody i rosną różnice, wystawiając na kolejne próby płomienne uczucie, aż zdaje się ono być nie do uratowania. Jaka jest historia Fatimy, młodej Hiszpanki o muzułmańskich korzeniach, i Javiera, agenta CNI na tropie radykalnych islamistów – bohaterów sprzedanego do ponad dwudziestu krajów hiszpańskiego serialu pt. „El Príncipe – Dzielnica zła” – będzie można przekonać się w już 3 stycznia.

Javier Morey, młody i przeszkolony agent CNI, przybywa do Ceuty z misją zweryfikowania podejrzeń współpracy lokalnej policji z muzułmańskimi ekstremistami. By dotrzeć do prawdy, przenika do jednego z oddziałów jako nowy funkcjonariusz. Zostaje przyjęty pod skrzydła Frana, policyjnego weterana, dbającego o spokój w dzielnicy El Príncipe. W trakcie odkrywania skomplikowanego świata Morey poznaje Fatimę, muzułmańską nauczycielkę, siostrę jednego z najważniejszych w dzielnicy dilerów narkotykowych. Dziewczyna ma również drugiego, młodszego brata, który zaginął trzy miesiące wcześniej i wobec obojętności lokalnych władz jest zdecydowana rozpocząć poszukiwania na własną rękę. Z początku Morey próbuje posłużyć się Fatimą do zdobycia istotnych dla niego informacji, jednak z upływem czasu coraz trudniej jest mu oprzeć się zauroczeniu piękną nauczycielką, co może narazić zarówno powodzenie jego misji, jak i jego własne życie.

Wyprodukowany przez telewizję Telecinco we współpracy z wytwórnią Plano a Plano oryginalny serial „El Príncipe – Dzielnica zła” to thriller policyjny, obfitujący w elementy szpiegowskie, intrygi i akcje w zestawieniu z romantyczną historią zakazanej miłości dwojga ludzi z dwóch różnych światów. Jego twórcy, Aitor Gabilondo Sánchez i César Benítez Delgado, zainspirowali się doniesieniami sprzed ośmiu lat dotyczącymi współpracy CNI z funkcjonariuszami policji lokalnej w Ceucie w celu zdobycia informacji na temat grup o utrudnionym dostępie. Posłużyli się również materiałami opublikowanymi przez hiszpańską prasę w miesiącach czerwiec-wrzesień 2013 roku, w których opisywano, jak Guardia Civil oraz Policía Nacional rozbroiły hiszpańsko-marokańską siatkę konspiracyjną radykalistów, perfekcyjnie zorganizowaną i zhierarchizowaną, której członkowie zamieszkiwali w miastach Ceuta i Castillejos. Owa sieć, mająca powiązania z Al-Qaedą, werbowała do swoich szeregów młodych mężczyzn, oferując w zamian dla ich rodzin znaczny zastrzyk gotówki pochodzącej z handlu narkotykami. Byli oni zaznajamiani z technikami terrorystycznymi oraz przygotowywani mentalne przed wysłaniem do Syrii na misje samobójcze.

Złożony z dwóch sezonów serial odniósł niebywały sukces w Hiszpanii, gdzie oglądało go średnio 4,8 miliona widzów. Premierowy odcinek przyciągnął przed ekrany ok. 6,2 miliona widzów, co przełożyło się na 33% udziałów w oglądalności, i przeszedł do historii jako najlepiej oglądany premierowy epizod w hiszpańskiej telewizji. Serial został sprzedany do ponad dwudziestu krajów tj. Argentyna, Brazylia, Włochy, Meksyk, Portugalia czy Stany Zjednoczone. W rolach głównych wystąpili m.in. José Coronado („Trup”), Álex González („Combustión”, „Zakochany Skorpion”), Huba Abour (serial „W sercu oceanu”) i Rubén Cortada (serial „Bandolera”).

Emisja w TVP 1 od 3 stycznia w każdy wtorek o godz. 21:25.
Strona serialu: https://novela.pl/el-principe-dzielnica-zla/
Facebook: @elprincipedzielnicazla

Opracowano w oparciu o materiały Mediaset España

7 komentarzy »

 1. Miklosz 8 listopada 2017 o 10:40 - Reply

  Świetny serial trzymający człowieka w napięciu do następnego odcinka . Otwiera oczy na pracę
  szpiegów Świetna gra aktorów to nie badziewie za wielkiej H2o.

 2. Fan 20 kwietnia 2017 o 14:00 - Reply

  Obejrzałam wszystkie odcinki po hiszpańsku i finał… Cóż, serial genialny, choć miał gorszy krótki moment.

 3. Weronika Chachlica 19 kwietnia 2017 o 18:58 - Reply

  Super serial polecam

 4. Marta 25 grudnia 2016 o 23:26 - Reply

  novelo.pl macie jakieś info o jeszcze innych nowych premierach w tv i necie [ oczywiście z polskim lektorem]

 5. Te lo digo yo 21 grudnia 2016 o 23:53 - Reply

  Fantastyczny serial

 6. ewa 15 grudnia 2016 o 11:47 - Reply

  Fajnie tylko szkoda że raz w tygodniu

 7. julia 15 grudnia 2016 o 11:37 - Reply

  Ok

Komentarze »


X