Widzowie telenowel nie muszą odchodzić od telewizorów w te wakacje. Czwórka zaplanowała od lipca premierową emisję telenoweli „Przeklęta” (oryg. Mi adorable madlción). W rolach głównych Renata Notni i Pablo Lyle. Pierwszy odcinek zobaczymy 11 lipca o godz. 17.00.

„Przeklęta” jest remakiem znanej już polskiej publiczności telenoweli „Odmienić los”. Opowiada losy pięknej Aurory, sieroty z małej miejscowości El Salado. Kiedy jej matka umiera w połogu, akuszerka imieniem Macrina dopatruje się u niemowlęciu znamienia w kształcie czaszki i rozgłasza wiadomość o ciążącej na nim klątwie. Sama obecność niewinnej istoty sieje postrach pośród mieszkańców, jakby sam diabeł stanął przed ich oczami. Severo, hodowca trzody chlewnej, przepowiada dziewczynce, że nigdy nie założy własnej rodziny, albowiem jej los już został zapisany i musi się spełnić.

Aurora zostaje otoczona troskliwą opieką ojca, José, który trzyma ją z dala od ludzi, by ustrzec przed absurdalnym mitem krążącym wokół jej znamienia. Miłość puka do drzwi dziewczyny już w młodym wieku za sprawą przypadkowego spotkania z Rodrigiem, dziedzicem zamożnej rodziny. Chłopak ulega urokowi Aurory, zaś i on nie jest jej obojętny. Aurora wyrasta na piękną kobietę, jednak jej spokojne życie zostaje przerwane przez chorobę ojca. Na łożu śmierci mężczyzna prosi córkę i Rodriga o złożenie obietnicy: jemu nakazuje zadbać o Aurorę, ją natomiast zobowiązuje, by udowodniła wszystkim, że nie przynosi nieszczęścia, lecz miłość. Oboje dają mu swoje słowo, a on umiera w spokoju. Aurora zostaje sama z cierpieniem po wyobrażalnej stracie. Rodrigo oferuje jej swoją opiekę, jednak ona ją odrzuca i podejmuje decyzję o opuszczeniu El Salado.

Po kilku latach los ponownie doświadcza Aurorę. Przekonana, że ponosi winę za śmierć ciotki, Aurora wmawia sobie, że naprawdę przynosi nieszczęście. Wraca do El Salado i zaszywa się na cmentarzu, nieopodal mogiły swego ojca. Kiedy Severo dowiaduje się o jej powrocie, porywa ją i zamyka w swoim domu. Dowiedziawszy się o tym, Rodrigo spieszy na ratunek Aurorze, ale nieoczekiwanie ona odmawia odejścia z nim, nie zdradzając powodu. Rozłąkę Aurory i Rodriga spróbuje wykorzystać Mónica, nowo przybyła mieszkanka miasteczka. Jednakże młodzi kochankowie od zawsze wiedzieli, że są dla siebie stworzeni i będą walczyć o swoją miłość, pamiętając o obietnicy złożonej José. Żeby dotrzymać słowa danego ojcu Aurora będzie musiała udowodnić wszystkim, a zwłaszcza samej sobie, że nie ciąży na niej żadna klątwa i ma dość siły, by stawić czoła trudnościom, kłamliwym przesądom, oraz żyć w miłości u boku ukochanego mężczyzny.


25 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że TV4 zdecydowała się na ” Przeklętą”, to świetna telenowela. Oglądam meksykańskie produkcje od prawie 20 lat i ta jest naprawdę super. Bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że po niej polecą kolejne 😊

  2. Beznadziejna tela, fatalny wybór tv4 :( Zresztą teraz już praktycznie nie kręcą dobrych telek, takich jak za czasów “Abrazame Muy Fuerte” – to było coś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.