Siedem tytułów filmowych, zaprezentowanych premierowo podczas tegorocznej edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu objedzie Polskę w ramach zaplanowanego na styczeń cyklu T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée. W akcji udział bierze 25 kin studyjnych z całego kraju (spis dostępny na stronie www.nowehoryzonty.pl). Novela.pl szczególnie poleca argentyńsko-polską produkcję „Pod ochroną” („Refugiado”) w reżyserii Diego Lermana, ze zdjęciami Wojciecha Staronia. W roli głównej wystąpiła Julieta Díaz, kojarzona z telenoweli „Kiedy się uśmiechasz”.

Film „Pod ochroną” opowiada o próbie wyrwania się ze spirali domowej przemocy. Mały Matías po powrocie ze szkoły znajduje swoją matkę w kałuży krwi. Laurze udaje się przeżyć, ale po wyjściu ze szpitala wie już, że ani ona, ani jej ośmioletni syn nie wrócą do agresywnego ojca rodziny. Rozpoczynają wędrówkę w poszukiwaniu azylu, który pozwoli im rozpocząć nowe, wolne od ciągłego strachu życie.

Zainteresowanym polecamy lekturę felietonu „Naszym zdaniem”, w którym przyglądamy się tej produkcji. Można go znaleźć pod adresem www.novela.pl/naszym-zdaniem-pod-ochrona/.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.