"Bez ofiar nie ma karnawału" w Cinemax i HBO GO | novela.pl

“Bez ofiar nie ma karnawału” w Cinemax i HBO GO

novela.pl 3 lipca 2018 0

Sebastián Cordero portretuje obiektywem kamery najbardziej zaludnionego miasto Ekwadoru w filmie “Bez ofiar nie ma karnawału”

“Bez ofiar nie ma karnawału” w Cinemax i HBO GO

Młody, bogaty mężczyzna, który odziedziczył majątek po swoim ojcu robi wszystko, co w jego mocy, aby pozbyć się ze swojej ziemi 250 rodzin, które nielegalnie na niej squatują. Nieformalny przywódca rodzin jest gotów negocjować z właścicielem. Nie ma jednak pewności, że konflikt uda się rozwiązać w pokojowy sposób. Zaangażowane społecznie kino obnażające podziały i rozwarstwienie charakteryzujące ekwadorskie społeczeństwo.

Produkcja, której reżyserem jest ceniony latynoamerykański twórca Sebastián Cordero (Ratas, ratones, rateros) porusza do głębi i zmusza do myślenia nad kondycją współczesnego człowieka. Nie brakuje w niej nieoczywistych postaci, w które wcielają się debiutanci – m.in. Daniel Adum Gilbert, Victor Aráuz, Diego Cataño Elizondo, Andrés Crespo Arosemena oraz Erando González. Obraz otrzymał nagrodę za reżyserię na San Diego Latino Film Festival. Dostępny w ofercie HBO GO oraz na kanale Cinemax.

Komentarze »


X