„Niewolnica Victoria” – Odcinek 30: Miguel zostaje ukarany przez Nicolása

W 30. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Miguel nie może wykupić swojej wolności. Nicolás zabija Jaimego. Emisja 18 maja o godz. 17:05 w TV Puls.

Isabel sprzecza się z Adelą, która podważa decyzje Victorii o serwowaniu niewolnikom lemoniady oraz podawania śniadania na świeżym powietrzu. Victoria informuje Miguela o śmierci doktora Lópeza. Nicolás i Granados proszą sędziego o zezwolenie dla Jaimego na uczestniczenie w pogrzebie ojca. Ten zgadza się udzielić mu warunkowego zwolnienia za kaucją. Podczas pogrzebu ojcec Octavio prosi Boga o zbawienie dla duszy zmarłego ogarniętego szaleństwem w ostatnich dniach życia. Jaime sprzeciwia się słowom kapłana i zapewnia o jasności umysłu swojego ojca. Nicolás, Granados i Caicedo wyprowadzają go z kościoła.

Nicolás prosi Jaimego, żeby mu zaufał i zgodził się wyjechać jak najdalej od domu. Ten naiwnie przyjmuje jego pomoc. Nicolás zabiera chłopaka nad klif, zwodzi go historyjką o tym, jak będzie mógł przedostać się przez granicę, by następnie wbić mu nóż w plecy i zrzucić do morza. Po wszystkim wraca do domu i przekonuje domowników o ucieczce Jaimego. Sędzia jest zmuszony odwołać posiedzenie apelacyjne z powodu nieobecności skazanego.

Ángela pokazuje Miguelowi pieniądze zebrane wspólne przez czarnych, indian i mulatów za które będzie mógł wykupić swoją wolność. Później, razem z Felipe, udają się na hacjendę, by negocjować z Nicolásem. Ten oświadcza im, że Miguel nie jest na sprzedaż. Felipe nazywa Nicolása oszustwem oraz zarzuca mu, że maczał palce w śmierci Rosity i pozostałych niewolników. Nicolás sięga po broń, by przepędzić Felipe i Ángelę z domu oraz zakazuje im wstępu na hacjendę. Miguel żąda wyjaśnień od Nicolása, ale ten zamiast mu ich udzielić, zagania go do pracy. Niewolnicy wszczynają bunt; nie słuchają poleceń Juliána i odmawiają wykonywania pracy. W odwecie Nicolás uderza Miguela, zabiera go do zagrody i zamierza prześwięcić biczem. Ponadto, rozkazuje Juliánowi wykopać dół, żeby dać mu nauczkę. Adela i Isabel dowiadują się, że Miguel jest synem Nicolása.

Materiały novela.pl / Fot. Caracol

„Niewolnica Victoria” (La esclava blanca), serial, Kolumbia 2016; Reżyseria: Liliana Bocanegra; Występują: Nerea Camacho, Orian Suárez, Miroslava Morales, Modesto Lacen, Miguel de Miguel, Roberto Cano, Andrés Parra, Luciano D’Alessandro, Natasha Klauss; Strona: www.niewolnicavictoria.novela.pl
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.