„Esmeralda” – Odcinek 1: Zamiana niemowląt | novela.pl

„Esmeralda” – Odcinek 1: Zamiana niemowląt

novela.pl 18 września 2017 7

W 1. odcinku telenoweli „Esmeralda”: Dominga podmienia niemowlęta. Esmerala poznaje José Armanda. Emisja 25 września 2017 o godz. 16:00 w Czwórce

„Esmeralda” – Odcinek 1: Zamiana niemowląt

Miasteczko Las Maravillas, Meksyk. Akuszerka Dominga odbiera poród kobiety imieniem Lupe. W tym samym czasie na ranczu Casa Grande inna ciężarna kobieta, Blanca, oczekuje narodzin dziecka. Lupe umiera w połogu.

Rodolfo, mąż Blanki, zgadza się, by Dominga odebrała poród jego żony. Kobieta wydaje na świat martwę dziecię. Dominga wspomina Crisancie, służącej w Casa Grande, o osieroconym chłopcu, dopiero co wydanym na świat przez Lupe. Ona namawia ją na dokonanie podmiany niemowląt. W ramach rekompensaty ofiarowuje jej pieniądze i szmaragdowe kolczyki. Rodrigo raduje się na widok syna. Nadaje mu imię José Armando. Dominga zanosi niemowlę powite przez Blancę do swojej chatki. Odkrywa, że ono żyje. Crisanta wyjawia Blance prawdę o podmianie niemowląt. Dominga nadaje córce Blanki imię Esmeralda.

Mijają lata. Fátima pragnie wydać córkę, Gracielę, za José Armanda. Rodzina Peñarreal powraca na ranczo Casa Grande. Melesio zdumiewa się umiejętnościami niewidomej Esmeraldy, potrafiącej samotnie poruszać się po okolicy. José Armando zachodzi nad rzekę, gdzie spotyka Esmeraldę, którą posądza o kradzież truskawek.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Televisy

„Esmeralda”, telenowela, Meksyk 1997; Reżyseria: Beatriz Sheridan; Występują: Leticia Calderón, Fernando Colunga, Enrique Lizalde, Laura Zapata, Salvador Pineda , Nora Salinas, Alejandro Ruiz, Raquel Morell, Ana Patricia Rojo i inni; Strona: www.esmeralda.novela.pl

7 komentarzy »

 1. ania 17 października 2017 o 19:48 - Reply

  szajsem są nowe telenowele nie mające żadnych ciekawych wątków ani historii… nuda…!!! te stare telenowele mają duszę! i piękne historie. no i niesamowitych aktorów.

 2. Magda 4 października 2017 o 21:11 - Reply

  Popieram powyższe komentarze!!!!

 3. Kropka 2 października 2017 o 14:41 - Reply

  Twoja na zawsze to.jakaś pomyłka

 4. iza 22 września 2017 o 18:15 - Reply

  Również jestem w szoku myślałam,że po twoja na zawsze znowu dadzą coś z tv azteca,a tu taki szajs no co jest z wami ile będzą z widzów robić sobie żarty w polskiej tv.Ciągle raczą nas powtórkami,w innych krajach dają dużo nowości czy u nas nie można,czy to tak trudno?

 5. Fan Internado 17 września 2017 o 12:08 - Reply

  Novelo.pl jaka jest przyczyna że tej jesieni w polskiej jesieni nie ma ani jednej premierowej telenoweli tylko powtórki? Czy jest szansa że w Tv4 pod koniec 2017r w paśmie o 17 pojawi się premierowa telenowela z Televisy i czy na Tv Puls po Zbuntowanym Aniele będzie nowość latino?

 6. mili 13 września 2017 o 14:58 - Reply

  droga novelo macie jakieś informacje o nowościach w polskiej tv w najbliższym czasie a może chociaż wiecie coś o powrocie drogi do szczęścia czy raczej polscy fani są już skazani na latynoskie starocie

 7. fanka 11 września 2017 o 16:14 - Reply

  Staroć!Tyle jest nowych ,fajnych telenowel to puszczają ten szajs.no masakra.To już niech nic nie puszczają niz takie WG……..

Komentarze »


X