„Dziesięć przykazań” – Odcinek 46: Anrão ukrywa Mojżesza

W 46. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Anrão zabiera Mojżesza w miejsce, w którym przyszedł na świat. Emisja 17 czerwca o godz. 16:00 w TV Puls.

Ramzes i Anrão przekonują Mojżesza do ucieczki. Henutmire błaga faraona o darowanie życia Mojżeszowi, lecz ten pozostaje głuchy na jej wołanie. Uznaje Mojżesza winnego zabicia Egipcjanina i skazuje go na śmierć. Pasera dręczą wyrzuty sumienia, podczas gdy Yunetę rozpiera duma z pomyślnego wykonania planu. Anrão zabiera Mojżesza do jaskini, w której niegdyś ukrył żonę, by mogła bezpiecznie wydać go na świat.

Seti rozkazuje Disebekowi zebrać grupę żołnierzy i rozpocząć poszukiwania Mojżesza. Disebek odmawia udziału w polowaniu na syna. Przekazuje zadanie Bakenmutowi. Faraon prosi Tuyę, żeby zatroszczyła się o Henutmire. Ramzes obiecuje Disebekowi, że zatroszczy się o życie Mojżesza. Następnie prosi Ikeni, żeby poleciła przygotowanie zapasu żywności i wody na kilka dni. Disebek uspokaja zrozpaczoną żonę, zdradzając jej plan Ramzesa. Joquebede odbiera poród Amálii. Kobieta rodzi syna, któremu nadaje imię Oséias. Anrão opuszcza Mojżesza, żeby powiadomić Joquebede o jego ucieczce.

Paser prosi Ramzesa, żeby znalazł sposób na uwolnienie Mojżesza. Joquebede dowiaduje się o wyroku faraona i pragnie czym prędzej zobaczyć się z synem. Leila zwierza się Uriemu i Hurowi, że czuje się winna tragedii, która spotkała Mojżesza. Henutmire prosi Ramzesa, żeby zabrał ją do syna. Eliseba i Amália zapierają się przed Bakenmutem, że nie znają kryjówki Mojżesza. Anrão zabiera żonę i córkę na spotkanie z Mojżeszem. Joquebede żegna się z synem i prosi go, żeby przed ucieczką, pożegnał się ze swoją drugą matką, Henutmire.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.pl


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.