„Bez tożsamości” - Odcinek 2: Skradzione dzieci | novela.pl

„Bez tożsamości” – Odcinek 2: Skradzione dzieci

novela.pl 4 grudnia 2017 0

W 2. odcinku serialu „Bez tożsamości”: Siostra Antonia oszukuje Maríę w sprawie jej pochodzenia. Emisja 5 grudnia 2017 o godz. 18:40 w TVP 1

„Bez tożsamości” – Odcinek 2: Skradzione dzieci

María udaje się do klasztoru, w którym przyszła na świat, aby wejrzeć w rejestr urodzeń. Dowiaduje się, że jej biologiczna matka zmarła w połogu, a ojciec jest nieznany. Siostra Antonia nie udziela jej żadnych wskazówek. Świat obiega informacja o ataku na wieże World Trade Center. Rodzice Bruna są zaniepokojeni brakiem wieści o synu. Matka Maríi dowiaduje się, że córka poznała prawdę. Jest przekonana, że odtąd życie jej rodziny diametralnie się zmieni. Francisco na próżno usiłuje ją uspokoić.

María płaci Pablowi za pomoc w dotarciu do informacji o miejscu pochówku biologicznej matki. Wyruszają razem do Villar del Olmo, gdzie María spotyka się z siostrą zmarłej. Kobieta sugeruje jej, że została wprowadzona w błąd, na dowód czego pokazuje zdjęcie swojej bratanicy, Belén, którą przygarnęła, gdy została osierocona. María wraca do klasztoru, żeby zażądać wyjaśnień od siostry Antonii. Zakonnica odmawia jej wglądu do dokumentów i grozi sądem. Jednakże María nie daje za wygraną. Wślizguje się do gabinetu zakonnicy i przegląda akta. Tymczasem siostra Antonia rozmawia z kimś o skradzionych dzieciach.

Pablo zostaje wspólnikiem Maríi. Namawia ją, żeby wróciła do domu i zachowywała się zwyczajnie przed rodziną, aby nie wzbudzać podejrzeń. Wieczorem ojciec Maríi wyciąga z sejfu pieniądze i chowa je do torby oraz pali ważne dokumenty. María przyłapuje go, jak wychodzi z domu późną porą. Podąża jego śladem. Widzi, jak jej ojciec wręcza pieniądze stróżowi z klasztoru. Ten nie jest zadowolony z otrzymanej sumy i żąda więcej. Francisco uderza go, powalając na ziemię, zabiera okup i odchodzi.

Opracowanie novela.pl, fot. Atresmedia

„Bez tożsamości” (Sin identidad), serial, Hiszpania 2014; Reżyseria: Joan Noguera; Występują: Megan Montaner, Verónica Sánchez, Eloy Azorín, Daniel Grao, Miguel Ángel Muñoz i inni; Strona: www.novela.pl/bez-tozsamosci/

Komentarze »


X